cpprk1kr@gmail.com

+380978485508

config

26 листопада 2018р. бібліотекарем Центру Гузик О.М. був проведений урок-реквієм «Україна, двадцяте століття, І не рік, а криваве клеймо: «Тридцять три» до річниці Голодомору на Україні.

Бібліотекар Центру відкриває захід, наголошуючи, що штучний голодомор в Україні забрав життя, за різними підрахунками, від 7 до 12,5 мільйонів українців, що за кількістю може дорівнювати чисельності мешканців однієї країни.

Відповідну атмосферу в залі створюють житні колоски з маками, ікона скорбної Матері Божої та свічки, а також калина як символ України.

Учасники заходу зачитуючи моторошні розповіді та деклаамують поезії про ті страшні 1932-1933 роки.

Наступна сторінка заходу була присвячена пам’яті письменників літератури «Розстріляного відродження», які також зазнали неймовірних репресій. Емоційно лунали слова поеми «Розстріляне безсмертя», спогади письменників-емігрантів, які змушені були рятувати свої життя та життя свої рідних далеко за межами України.

Учні вшанували пам’ять померлих від голоду та загиблих від репресій хвилиною мовчання. Завершуючим хвилюючим акордом, сповнених сумом та сльозами емоцій, прозвучала пісня «Свіча» у виконанні учнів - учасників художньої самодіяльності.

СОЦІАЛЬНІ ПАРТНЕРИ ЦППРК №1