Викладач здобувачу освіти

ФІЗИКА - НАУКА ПРО ПРИРОДУ

Фізика є однією з найважливіших наук. Вона справила настільки серйозний вплив на життя людства, що цього просто неможливо не помітити. Тим не менш, багато людей не відразу дадуть відповідь на питання про її призначення.

Заслуги фізики важко переоцінити. Будучи наукою, що вивчає найбільш загальні і фундаментальні закони оточуючого нас світу, вона невпізнанно змінила життя людини.

«Як підготувати домашнє завдання з хімії?»

Памятка
  • Уважно прочитай матеріал підручника, нотатки в зошиті. Згадай, що говорив викладач на уроці.
  • Розподіліть навчальний матеріал на логічні ділянки. Склади план.
  • Прочитай матеріал ще раз і по пам’яті запиши всі формули і рівняння хімічних реакцій, які зустрічаються в підручнику та зошиті, в чернетку.
  • Вголос перекажи весь матеріал і по пам’яті запиши всі формули і рівняння хімічних реакцій. Порівняй записи з підручником і зошитом.
  • Якщо зустрічаються трудощі в переказі або записах – вивчи матеріал ще раз.
  • Перевір чи можеш ти відповісти на питання в кінці параграфа.
  • Виконай письмове завдання з хімії.
  • Повтори ще раз план по якому будеш відповідати на уроці.
  • Склади все необхідне до уроку.

ЧИ ВІДОМО ВАМ...

  • 14 березня у всьому світі відзначають неофіційне свято в честь математичної константи ─ Число Пі — математична постійна, рівна відношенню довжини кола до її діаметру. Точне значення цього числа в десятковій системі записати неможливо, але з появою комп'ютерних технологій його вдалося розрахувати з неймовірною точністю —14 березня 2019 року, коли відзначався неофіційне свято числа Пі, компанія Google представила дане число з 31,4 трильйонами знаків після коми. Обчислити його з такою точністю зуміла співробітниця Google в Японії Емма Харука-Івао.
  • А ось світовий рекорд із запам'ятовування знаків числа Пі після коми належить 21-річному індійському студенту Раджвіру Міна, який у березні 2015 року відтворив 70 000 знаків після коми за 9 годин 27 хвилин. Відзначати цю знаменну дату придумав у 1987 році фізик із Сан-Франциско Ларрі Шоу, який помітив, що в американській системі запису дат (місяць / число) дата 14 березня — 3/14 — і час 1:59:26 збігається з першими розрядами числа π = 3,1 415 926… З року в рік цей вчений, проголошений Принцом Пі.
  • Геометрична прогресія у будівельній справі. Усі ми знаємо, що в будівельній справі широко використовуються колони. Виявляється, вони мають форму не циліндра, як здається на перший погляд, а зрізаного конуса. Будівельники знають, що сила тиску в горизонтальних шарах будівельної колони зростає в напрямку до нижньої основи. Для збереження рівномірності напруги від тиску вздовж усієї довжини колони потрібно збільшувати площі її поперечних перерізів. Встановлено, що площі поперечних перерізів, рівновіддалених один від одного, становлять геометричну прогресію. Враховуючи таку закономірність, колони будують не тільки красивими, а й міцними та надійними. Оскільки площі поперечних перерізів колони збільшуються у напрямку до її основи, то колона не може мати форму циліндра.
  • Математика і музика. Вперше математично описати звук взявся Піфагор. Його цілком можна назвати прадідом акустика. Піфагор міркував приблизно так: ціла струна звучить як «до», половина ̶ «ре», чверть ̶ «мі», восьма  ̶ «фа». Звичайно, на сучасну гаму це не схоже, проти Піфагор пішов далі. Його октава стала виражатися так:

         1       1/2     1/3    1/4    1/5    1/6    1/8     1/16

         До     ре      мі      фа     соль  ля      сі       до

Потім він увів ще кілька додаткових звуків (бемолі, діези в сучасному розумінні) Послухав інтервали, виявилося, що краще за все звучить квінта ( її співвідношення 3 : 2), і вивів формулу ряду звуку.

Математика допомагає майстрові будувати музичні інструменти. Найпростіша сопілка створюється так: на половині довжини свердлять дірочку  ̶ це «до» на третій  ̶ «ре», на чверті  ̶ «мі». А дзвіночки? Як досягти того, щоб дзвони мали красивий звук і той самий тон, незалежно від того, маленькі вони або великі? Пізніше був розкритий секрет красивого звуку. Дзвін повинен містити 81,94 % міді, 17,21 % олова, 0,035 % сірки. Обчислили також , що в основі форми дзвона лежить рівнобедрений трикутник зі сторонами, що складають «золоту пропорцію». Є навіть ціла наука про дзвони і називається вона компанологія.

ЗНО з математики

21 травня 2020 року відбудеться зовнішнє незалежне оцінювання з математики. Випускники закладів загальної середньої освіти, а також учні (слухачі, студенти) закладів професійної (професійно-технічної), вищої освіти, які в 2020 році здобудуть повну загальну середню освіту, можуть вибрати математику для проходження державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання. Сертифікаційна робота з математики налічує 35 завдань різних форм: з вибором однієї правильної відповіді (20 завдань), на встановлення відповідності (4 завдання), відкритої форми з короткою (8 завдань) та розгорнутою (3 завдання) відповіддю. Під час визначення результату зовнішнього незалежного оцінювання з математики за шкалою 100–200 балів ураховують тестовий бал, отриманий учасником за виконання всіх завдань сертифікаційної роботи. Визначення тестового бала здійснюється на основі схем нарахування балів за виконання завдань сертифікаційної роботи У процесі визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання за шкалою 100–200 балів буде встановлено поріг «склав/не склав» – мінімальний тестовий бал, який за виконання сертифікаційної роботи може отримати учасник із мінімальним рівнем знань. На основі тестового бала кожного учасника, який подолав поріг «склав/не склав», буде визначено його рейтингову оцінку за шкалою 100–200 балів. Учасники, які подолають поріг «склав/не склав», зможуть узяти участь у конкурсному відборі до закладів вищої освіти.

На сьогодні є 5 безкоштовних сервісів для підготовки до ЗНО з математики

  • EdEra
  • iLearn
  • Akademia
  • Prometheus
  • «Освіта- Онлайн»

Самостійне вивчення іноземної мови: основні труднощі

Навряд чи потрібно говорити про те, що люди, які хочуть вивчити мову самостійно, повинні володіти просто неймовірним прагненням до перемоги і надзвичайним терпінням. Ні, ми зовсім не хочемо вас налякати або збентежити, але самодисципліна точно має бути відмінною. 

Отже, які способи самостійного вивчення англійської існують? Спробуємо систематизувати інформацію не просто про те, як вивчити англійську самостійно, а як зробити це швидко і ефективно. 

Розглянемо основні причини невдач всіх самоуків. Їх декілька: 

  • Низький рівень мотивації (до речі, саме ця причина – основа основ усіх невдалих спроб, решта просто випливають з неї) 
  • Мала кількість джерел інформації (або небажання їх знаходити, див. пункт 1). Якщо ви вирішили вивчати англійську самостійно, отже вам не обійтися одним підручником з граматики, нехай навіть і найбільш рекомендованим та якісним. Необхідно слухати, бачити, повторювати, писати, а для цього ви маєте дивитися відео, знаходити цікаві аудіоматеріали, спілкуватися з іноземцями, шукати співрозмовників. 
  • Непродумана програма навчання. Погодьтеся, ви ж – не професійний викладач. Звідки вам знати, як краще вивчати мову, на що звертати увагу, а що можна упустити, скільки часу приділяти вивченню тієї чи іншої граматичної категорії тощо. 

Як вивчити англійську мову самостійно, подолавши всі перешкоди? 

Пропонуємо вам чотири основних принципів вивчення іноземної мови, дотримуючись яких, ви в кілька разів зможете підвищити свої шанси на успіх. 

Принцип доцільності 

Пам'ятайте головну причину всіх невдач? Так ось цей принцип допоможе вам подолати її. Просто дайте відповідь на питання, наскільки потрібна вам англійська. «Всі знають, а я ні» або «зможу дивитися фільми без перекладу» - причини, які не змусять вас приділяти увагу заняттям щодня. Подумайте про те, що дасть вам вивчення англійської, наскільки доцільно її вивчати? Самостійне вивчення мови може бути успішним тільки за умови високого рівня мотивації. Від цього буде залежати ваша кар'єра, освіта, підсумки важливої ​​ділової зустрічі? Ось це – відмінна мета, яка змусить будь-кого засісти за підручники. 

Принцип систематичності 

Приділяти увагу вивченню мови потрібно щодня. Систематичні заняття принесуть результат, навіть якщо ви будете займатися по 20-30 хвилин в день. По-перше, сформуєте звичку, і не найгіршу, погодьтеся. По-друге, часте повторення сприяє кращому запам'ятовуванню. Якщо ви сьогодні вивчите 50 слів і тиждень не будете згадувати про англійську, то з цих 50 слів в пам'яті, в кращому випадку, залишаться одне-два. А якщо будете вчити щодня по 5 слів, повторюючи ті, які запам'ятовував раніше, то через 10 днів, ваш лексичний запас буде багатшим на 50 слів. Вивчати нові слова можна за допомогою гри Spell Up від Google

samostiine vyvchennia inozemnoi movy

Принцип спіралі 

Вивчення англійської мови за допомогою самовчителя або за програмою відеокурсу передбачає поступову відпрацювання мовних навичок та вивчення тем. Не варто відразу вивчати всі часи або зазубрювати словник, не згадуючи про граматику. Вивчати англійську потрібно поступово: найпростіші граматичні категорії, поширені слова, основні правила вимови. Осягнув основи –можна повертатися по спіралі: вивчати складніші часи, знання про які базуватимуться на раніше пройденому матеріалі, форми слів, виключення з правил вимови і т.д. 

Принцип занурення 

Мабуть, один з найскладніших принципів з точки зору впровадження в процес самостійного вивчення мови. Тому що занурення передбачає створення певного мовного середовища. Без цього принципу ви дуже знизите свої шанс оволодіти англійською хоча б на середньому рівні самостійно. Мовне середовище можна створити завдяки переглядами фільмів або серіалів англійською, прослуховуванню аудіоматеріалів. Вивчення англійської за допомогою фільмів – не найгірший спосіб, так як з екранів звучить правильна жива розмовна сучасна англійська. Для мовної практики та розвитку вміння сприймати англійську слух – підходить ідеально. А от вивчати англійську за допомогою пісень варто обережно: не завжди автори і виконавці дотримуються всіх граматичних норм мови. Крім того, ви також можете вивчати англійську за допомогою коротких відеоматеріалів від BBC. 

Мовне середовище можна знайти: розмовні клуби створюються на базі чи не кожної мовної школи. Поспілкуватися з носіями мови можна, навіть якщо ви не студент цієї школі –в такому випадку відвідування розмовного клубу буде коштувати трохи дорожче. Крім того, знайти носіїв мови можна в онлайн-режимі або на вулицях твого міста. Шлях подолання мовного бар'єру тільки один – живе спілкування. Немає можливості зануритися в мовне середовище у нгломовних країнах, шукайте острівці англомовного середовища в рідному місті. 

Самовчитель з англійської 

Якщо вирішили вивчати англійську мову самостійно, перевірте запаси терпіння. У чому переваги самовчителів з ​​англійської і чому їх варто використовувати: 

  • самовчитель з англійської подає інформацію систематизовано 
  • інформація подається стисло – тільки найголовніше, основи. Решту ви зможете вивчити в процесі комунікації 
  • вивчення англійської по самовчителю дозволяє визначити напрямки пошуку необхідної інформації. Вивчаєте мовну тему по самовчителю, а якщо раптом вважаєте матеріал занадто обмеженим – можна знайти додаткові відомості самостійно 

Пропонуємо також невеликий перелік ресурсів, які допоможуть зрозуміти, як вивчити англійську самостійно і забезпечать вас необхідними навчальними матеріалами. Наприклад, портал Liuro, про який ми вже писали, допоможе вам вивчити граматику, запропонує різні вправи для закріплення правил. Useful English – ресурс, який пропонує матеріали не тільки для повторення граматики, а й для постановки вимови, вивчення нової лексики і т.д. Британська Рада в Україні також представляє непогані програми для самостійного вивчення англійської мови, на які варто звернути увагу. 

Бажаємо успіхів у самостійному вивченні мови!