ПОРАДИ УЧНЯМ.

Вивчити англійську мову "взагалі” неможливо – самостійно (і не самостійно також). Але якщо правильно поставити собі задачу – наприклад, вивчити програму середньої школи з англійської мови, чи навчитись читати/писати наукові статті - і мати для цього достатньо часу – тоді це цілком можливо.

Вивчення мови "на рівні середньої освіти” складається з трьох компонентів, які опановуються паралельно – це

  • слова,
  • граматика,
  • читання.

Будуть потрібні також досить елементарні навички перекладу, вміння будувати різні види запитань з даного речення, вміння розуміти просту мову викладача.

Для більш високого рівня необхідно додати також вміння розуміти спонтанну мову (вільнішу за мову середнього викладача на уроці або екзамені), говорити, писати, перекладати.

Можна скласти список з 1000-1500 слів, які потрібно знати. Я думаю, що такі списки є у підручниках або посібниках. Граматика з вправами може бути вивчена за якоюсь книжкою. Читання – це набагато складніше, але реально. В англійській мові практично немає правил читання (тобто є, але дуже нечіткі). Є звуки, які не схожі на українські

Для опанування читання треба вивчити знаки транскрипції і вчити слова разом з транскрипцією. Дуже допоміг би магнітофон/плейєр/телевізор/комп з колонками-навушниками і підручник з аудіоносіями.

А тепер декілька секретів щодо вивчення мови:

  1. Для ефективнішого вивчення краще мати кілька (3-4) книжок на кожному рівні, і проходити їх паралельно. Це дасть кращі можливості для повторення тих самих слів з різною граматикою, різної граматики з тими самими словами. Було б дуже добре, якби хоча б один з них був би підручником англійського або американського видання з дисками.
  2. Англійські слова мають в основному багато значень. Тому того перекладу, що є в підручнику, недостатньо – треба дивитись у хороший словник. При перекладі також небажано перекладати по словах – словосполучення може мати інше значення, ніж набір слів, перекладених окремо. Тому треба вчити не лише слова, а і словосполучення.
  3. Не страшно, якщо всі слова не запам’ятовуються одразу. Треба скласти список вже вивчених слів і часто до нього повертатись, згадуючи ті слова, які забулись.
  4. Треба писати, виконувати письмові вправи.
  5. Дуже корисно слухати англійську де можливо – радіо, телевізор, інтернет.
  6. Не існує фіксованого ідеального підручника. не треба відкладати навчання, тому що немає цього ідеального. Треба починати з того, що є.
  7. Варто писати слова з перекладом та фрази на картки, носити картки з собою та переглядати їх де можливо, не стараючись запам’ятовувати – надмірні зусилля не потрібні.

Легкої дороги до вивчення мови немає – але, якщо вчити, то вивчити можна все.

СОЦІАЛЬНІ ПАРТНЕРИ ЦППРК №1