Цікаві факти з математики

Cikavi fakti

 1. Десяткова система числення з’явилася тому, що у людини 10 пальців на руках.
 2. Сума всіх чисел на рулетці--- 666.
 3. Знак рівності був придуманий в кінці  16 століття.
 4. Раз на чотири роки математики з усього світу збираються на свій   математичний форум.
 5. Перший міжнародний математичний конгрес відбувся в 1897 році.
 1. Піфагор був не тільки математиком, філософом, але й олімпійським чемпіоном з кулачного бою. Він  став чемпіоном під час проведення 58-ої олімпіади.
 2. С. Ковалевську  називали  «принцесою математики», а англійський меценат  Джордж  Сільверст написав на її  честь сонет, в якому назвав її  «небесною музою».
 3. Від’ємні числа виникли у Китаї в І ст . до  н.е. у зв’язку із розв’язуванням рівнянь для раціоналізації обчислень. Тоді від’ємні числа, на відміну від додатних, зображали іншим кольором. Додатними  числами позначали майно, наявні гроші, прибуток, їм раділи і зображали червоним кольором. Від’ємними числами позначали борг, збиток і зображали їх чорним кольором (їх називали «фу»). Сучасне позначення додатних і від’ємних чисел увів  наприкінці 15 століття німецький  математик Ян Відман.
 4. У багатьох ліфтах міста Тайбей в Таїланді відсутній четвертий поверх, а точніше кнопка 4 поверху. Це пов’язано з тим, що 4 означає Смерть. А забобонні американці, як правило, не малюють в ліфтах 13 поверх.
 5. Число «7» вважається самим щасливим числом.
 6. Навіть у числа  «Пі»  є свої святкові дні(хоч і неофіційно), а саме 14 квітня (тому що в короткому  форматі дати воно записується як 3,14) і 22 липня ( так як 3,14 виходить при розподілі 22 на 7).
 7. Всі сучасні підручники з геометрії укладено на основі відомих «Начал» Евкліда, які написані   в 4ст. до н.е.
 8. В 1940 році було надруковано книгу, в якій є 370 різних способів доведення теореми Піфагора, а серед них є доведення, яке запропонував президент США  Гарфілд.