Протипожежна безпека

Правила пожежної безпеки в побуті

Зважаючи на невтішну статистику щодо виникнення побутових пожеж. Головне управління Державна служба України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області закликає усіх дбати про належний протипожежний стан власних помешкань та дотримуватись правил пожежної безпеки, адже загрозу завжди краще попередити, ніж мати справу з її наслідками.

Нехтування правилами безпеки призводить до того, що у житлових будинках пожеж виникають значно частіше. Аналіз пожеж частіше показує, що винуватцями більшості з них є самі мешканці, які зневажають правилами пожежної безпеки.

Найчастішими випадками пожеж у побуті є необережне поводження з вогнем, палінням у ліжку в нетверезому стані, перевантаження електромережі.

Щоб запобігти виникнення пожежі у власному помешканні необхідно дотримуватись певних правил пожежної безпеки:

  • не паліть у ліжку;
  • слідкуйте за станом та справністю електромережі;
  • у разі виходу з приміщень не залишайте увімкненими телевізори, праски, обігрівачі тощо;
  • не залишайте дітей без нагляду та не дозволяйте їм бавитися сірниками, запальничками та іншими небезпечними побутовими предметами;
  • намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутові електроспоживачі великої потужності;
  • подбайте про захист помешкання при користуванні пічним та газовим опаленням. Дотримуйтесь норм встановлення та правила користування;
  • не використовуйте неякісні, саморобні та несертифіковані побутові електроприлади;
  • контролюйте справність електроприладів, які використовуєте.

Тільки дотримання правил пожежної безпеки дозволить надійно захистити вас і ваш будинок від пожежі!

Бережіть себе та своїх близьких!

При виникненні пожежі негайно викликайте рятувальників за номером телефону «101», адже кожна хвилина у цій ситуації має вирішальне значення!

Використання піротехнічних виробів

Феєрверки, петарди, ракети та інші вибухові "іграшки" завжди притягували до себе увагу не тільки дітвори, а й дорослих. Але з кожним роком збільшується кількість людей, що отримують від цих забав каліцтво, термічні опіки та інші травми.

Найчастіше це трапляється внаслідок необережного, неправильного та безграмотного користування піротехнічними виробами.

У зв’язку із збільшенням випадків травмування неякісними піротехнічними виробами під час святкування Новорічних Різдвяних свят, рятувальники Головного управління ДСНС у Дніпропетровській області попереджають про необхідність неухильно дотримуватися правил безпеки.

Аби свята принесли вам тільки радість, дотримуйтесь правил, які зможуть вберегти вас від ймовірної трагедії.

  • При купівлі піротехнічних виробів обов'язково ознайомтеся з інструкцією, вона повинна бути на кожному виробі. Якщо немає інформації щодо використання - виріб не є сертифікованим, а отже користуватись ним небезпечно. Купуйте тільки в спеціалізованих магазинах, що мають держліцензію на продаж піротехніки. Придбані з рук феєрверки можуть бути не якісними.  
  • Бенгальські вогні та хлопавки рекомендується використовувати поза приміщення. У приміщенні використання вогнів є небезпечним. Температура бенгальського вогню сягає 1100 градусів Цельсію, його іскри на відстані півметра охолоджуються лише на 60 градусів, а викид полум'я хлопавки досягає декілька десятків сантиметрів.
  • Заборонено зберігання будь-яких піротехнічних виробів біля електричних, нагрівальних приладів та відкритого полум’я. Особливо не допускати носіння петард у кишенях - під впливом різних чинників, вони можуть розірватись.
  • Під час запуску феєрверків дотримуватись безпечної відстані від розташованих поряд житлових будівель. На відстані 50 метрів не повинно бути пожежонебезпечних об’єктів.
  • Не дозволяти дітям самотужки використовувати феєрверки! Випадки травмування дітей феєрверками трапляються частіше аніж дорослих. Тому, щоб зберегти здоров’я та життя ваших дітей, обов'язково навчайте їх правил безпеки та розкажіть про всю небезпечність забавок піротехнічними виробами.

Пам’ятайте, у разі виникнення будь-якої ситуації телефонуйте до служби порятунку «101»!

Рятувальники Дніпропетровщини бажають вам приємних, затишних та головне безпечних свят!

Безпечне опалення

З початку осені та впродовж зимового періоду настає зниження температурних показників, внаслідок - значно збільшується кількість пожеж у житловому секторі. Як правило, це призводять не лише до знищення матеріальних збитків, але й до травмування і гибелі людей.

Аби запобігти пожежі у власній оселі, слід дотримуватись правил пожежної безпеки та не ризикувати своїм життям та життям своїх близьких!

За статистикою, пожежі при експлуатації електронагрівальних приладів виникають із-за нехтування правилами пожежної безпеки. 

Залишені без нагляду нагрівальні електроприлади — одна з найчастіших причин пожеж.

Електронагрівальні прилади споживають значну електричну енергію, тому не можна одночасно підключати кілька таких пристроїв до однієї розетки: це призводить до надмірного нагріву дротів живлення, руйнування їх ізоляції, розплавлення і загоряння розеток.

Користуючись електронагрівальними приладами, слід бути особливо обережним, щоб уникнути спалаху навколишніх предметів. Не залишайте обігрівач біля речей та предметів, що під дією високих температур можуть зайнятись.

Ні в якому разі не залишайте ввімкнені нагрівані на ніч або уходячи з дому.

У випадку займання від електронагрівальних приладів слід одразу ж його вимкнути та знеструмити всю електричну мережу в будинку. Вже після можливо загасити вогонь підручними засобами - водою, піском, сухою землею або накрити ковдрою.

Якщо знеструмити електромережу неможливо, то слід пам'ятати, що не можна застосовувати для гасіння електричних приладів та дротів під напругою воду!

Якщо горіння інтенсивне необхідно покинути приміщення, попередити сусідів та викликати рятувальників за номером «101».

Пам’ятайте, що виконання звичайних рекомендацій стане гарантією безпеки для Вас та Ваших близьких.

У разі виникнення пожежі чи іншої надзвичайної події негайно телефонуйте до Служби порятунку за номером «101»!

Безпека під час новорічних та різдвяних свят. Встановлення новорічної ялинки

Щорічно, з настанням Новорічних та Різдвяних свят рятувальники попереджають населення про безпеку, аби святкування не перетворилось на непоправну трагедію. За багаторічною статистикою пожеж, що виникають у житловому секторі в час Новорічних свят, головною причиною залишається недотримання елементарних правил безпеки та людська недбалість.

Частішають випадки гибелі дітей із-за неуважності батьків до безпеки власних дітей. Звертаючись до батьків варто нагадати не залишати дітей без нагляду. З настанням канікул в навчальних закладах, діти матимуть багато вільного часу. Цей час кожен використає для прогулянок, веселощів та розваг. Аби не сталось лиха, переконайтесь, що ваша дитина спроможна залишитись вдома одна, перевірте справність електроприладів та опалення. Обов’язково навчайте дитину, як поводитись у різних надзвичайних ситуаціях. Вдома сховайте сірники, легкозаймисті рідини та небезпечні предмети.

Якщо свідомо ви вирішили, що ваша дитина може залишитись одна вдома, навчіть її користуванню електроприладами та розкажіть про небезпеку, яка може загрожувати у разі порушення правил безпечного користування. Ці знання важливі, аби виховати самостійність та відповідальність у вашої дитини.

У святковий час теж необхідно дотримуватись правил безпеки, як дітям так і дорослим.

Найбільшою загрозою виникнення пожежі у помешканні є новорічна ялинка. Тож, радимо дотримуватись елементарних правил безпеки:

  • Ялинку слід розмістити на стійкій основі: на підставці, в посудині з піском, так, щоб вона не перешкоджала виходу з приміщення.
  • Встановити ялинку потрібно якнайдалі від опалювальних приладів і джерел відкритого вогню (камінів, газових плит).
  • Хвоя та сосна легкозаймиста! Для прикрашання ялинки застосовуйте електричні гірлянди тільки заводського виготовлення. Лампи гірлянди закріплюйте надійно. При падінні від поштовху чи протягу вони можуть стати причиною пожежі.
  • Обов’язково перевірте справність електричного проводу та його ізоляцію. Якщо ви помітили несправність гірлянди або з’явилося миготіння лампочок, іскріння, сильне нагрівання проводу - негайно вимкніть її. Не використовуйте пошкоджену гірлянду!
  • Не прикрашайте ялинку, паперовими, легкозаймистими іграшками та прикрасами. Особливо не використовуйте вату, свічки, бенгальські вогні.
  • Не залишайте без нагляду дітей поряд з ялинкою. Стежте, аби дитина не торкалась увімкнених ламп, блоків живлення гірлянди, розеток та з’єднань. Не дозволяйте самостійно вмикати електричну гірлянду дитині.

Під час свят, для урізноманітнення свого святкового настрою населення полюбляє використовувати різні піротехнічні вироби, а саме бенгальські вогні, петарди, хлопавки, салюти, феєрверки, ракети та інші.

Пам’ятайте! Такі розваги є небезпечними. Ви наражаєте на небезпеку не тільки себе, а й оточуючих. Не дозволяйте дітям користуватись піротехнічними виробами.

Аби свята принесли вам тільки радість, дотримуйтесь правил, які зможуть вберегти вас від ймовірної трагедії.

  • При купівлі піротехнічних виробів обов'язково ознайомтеся з інструкцією, вона повинна бути на кожному виробі. Якщо немає інформації щодо використання - виріб не є сертифікованим, а отже користуватись ним небезпечно. Купуйте тільки в спеціалізованих магазинах, що мають держліцензію на продаж піротехніки. Придбані з рук феєрверки можуть бути не якісними.
  • Бенгальські вогні та хлопавки рекомендується використовувати поза приміщення. У приміщенні використання вогнів є небезпечним. Температура бенгальського вогню сягає 1100 градусів Цельсію, його іскри на відстані півметра охолоджуються лише на 60 градусів, а викид полум'я хлопавки досягає декілька десятків сантиметрів.
  • Заборонено зберігання будь-яких піротехнічних виробів біля електричних, нагрівальних приладів та відкритого полум’я. Особливо не допускати носіння петард у кишенях - під впливом різних чинників, вони можуть розірватись.
  • Під час запуску феєрверків дотримуватись безпечної відстані від розташованих поряд житлових будівель. На відстані 50 метрів не повинно бути пожежонебезпечних об’єктів.
  • Не дозволяти дітям самотужки використовувати феєрверки!

Дотримуйтесь порад рятувальників та будьте обережні під час святкування Новорічних та Різдвяних свят.

Рятувальники Дніпропетровщини бажають вам приємних, затишних та головне безпечних свят!

Пам’ятайте, у разі виникнення будь-якої ситуації телефонуйте до служби порятунку «101»!

Пожежонебезпечний період

Державна служба з надзвичайних ситуацій м. Кривого Рогу попереджає всіх жителів та гостей міста про те, що на всій території Дніпропетровської області зберігається висока пожежна небезпека. Щодня в оперативних зведеннях проходить інформація про те, що горить суха трава, сміття на території міста, кількість виїздів пожежно-рятувальних підрозділів перевищує в деякі дні десятка.

Основна причина виникнення подібного роду пожеж - необережне поводження з вогнем. Неконтрольоване спалювання сміття, сухих гілок, необережно кинутий недопалок, сірник іноді переростають в масштабну пожежу, вогонь перекидається на сусідні будівлі.

Що необхідно зробити, у разі виявлення загоряння?

Виявивши вогнище пожежі, необхідно вжити заходів до його негайної ліквідації якщо ви бачите що в змозі впоратися з вогнем не піддавши небезпеці своє життя. Якщо доведеться гасити палаючу траву або стерню то робити це потрібно за допомогою води або збивати вогонь зламаними гілками. Якщо відчуваєте, що самостійно не справляєтеся, повідомте про подію за телефоном 101.

У літні місяці, як правило, відбуваються найбільш масштабні пожежі. У таку спеку досить найменшої іскорки для великої пожежі. Закликаємо всіх жителів і гостей міста, а також керівників підприємств і організацій посилити контроль за протипожежним режимом.

Особливу увагу слід приділити керівникам об'єктів І споруд, що знаходяться поблизу лісових масивів. Для запобігання пожеж від палаючої трави або стерні слід завчасно провести роботи щодо створення протипожежних смуг, очищення території від сухої трави та горючого сміття. Категорично забороняється спалювати траву і розводити багаття поблизу полів, лісів і житлових масивів, це тягне за собою адміністративну відповідальність, яка в разі заподіяння великого збитку може перерости в кримінальну.