Безпека під час новорічних та різдвяних свят. Встановлення новорічної ялинки

Щорічно, з настанням Новорічних та Різдвяних свят рятувальники попереджають населення про безпеку, аби святкування не перетворилось на непоправну трагедію. За багаторічною статистикою пожеж, що виникають у житловому секторі в час Новорічних свят, головною причиною залишається недотримання елементарних правил безпеки та людська недбалість.

Частішають випадки гибелі дітей із-за неуважності батьків до безпеки власних дітей. Звертаючись до батьків варто нагадати не залишати дітей без нагляду. З настанням канікул в навчальних закладах, діти матимуть багато вільного часу. Цей час кожен використає для прогулянок, веселощів та розваг. Аби не сталось лиха, переконайтесь, що ваша дитина спроможна залишитись вдома одна, перевірте справність електроприладів та опалення. Обов’язково навчайте дитину, як поводитись у різних надзвичайних ситуаціях. Вдома сховайте сірники, легкозаймисті рідини та небезпечні предмети.

Якщо свідомо ви вирішили, що ваша дитина може залишитись одна вдома, навчіть її користуванню електроприладами та розкажіть про небезпеку, яка може загрожувати у разі порушення правил безпечного користування. Ці знання важливі, аби виховати самостійність та відповідальність у вашої дитини.

У святковий час теж необхідно дотримуватись правил безпеки, як дітям так і дорослим.

Найбільшою загрозою виникнення пожежі у помешканні є новорічна ялинка. Тож, радимо дотримуватись елементарних правил безпеки:

  • Ялинку слід розмістити на стійкій основі: на підставці, в посудині з піском, так, щоб вона не перешкоджала виходу з приміщення.
  • Встановити ялинку потрібно якнайдалі від опалювальних приладів і джерел відкритого вогню (камінів, газових плит).
  • Хвоя та сосна легкозаймиста! Для прикрашання ялинки застосовуйте електричні гірлянди тільки заводського виготовлення. Лампи гірлянди закріплюйте надійно. При падінні від поштовху чи протягу вони можуть стати причиною пожежі.
  • Обов’язково перевірте справність електричного проводу та його ізоляцію. Якщо ви помітили несправність гірлянди або з’явилося миготіння лампочок, іскріння, сильне нагрівання проводу - негайно вимкніть її. Не використовуйте пошкоджену гірлянду!
  • Не прикрашайте ялинку, паперовими, легкозаймистими іграшками та прикрасами. Особливо не використовуйте вату, свічки, бенгальські вогні.
  • Не залишайте без нагляду дітей поряд з ялинкою. Стежте, аби дитина не торкалась увімкнених ламп, блоків живлення гірлянди, розеток та з’єднань. Не дозволяйте самостійно вмикати електричну гірлянду дитині.

Під час свят, для урізноманітнення свого святкового настрою населення полюбляє використовувати різні піротехнічні вироби, а саме бенгальські вогні, петарди, хлопавки, салюти, феєрверки, ракети та інші.

Пам’ятайте! Такі розваги є небезпечними. Ви наражаєте на небезпеку не тільки себе, а й ото