Пам’ятка про правила поводження взимку

Coat_of_Arms_of_Kryvyi_Rih.svg.pngУправління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення

Moe-misto-Kriviy-Rig.png

Обережно - снігові замети!

Дії населення при снігових заметах:

Зимою, при погіршені погодніх умов необхідно обмежити пересування, особливо на власному транспорті. Під час руху на автомобілі не варто намагатися подолати снігові замети, необхідно зупинитися, повністю закрити жалюзі машини, укрити двигун зі сторони радіатора.

Якщо є можливість, автомобіль потрібно встановити двигуном у навітряний бік. Необхідно періодично виходити із автомобіля, розгрібати сніг, щоб не опинитися похованим під заметом. Крім того, автомобіль, який не занесений снігом - гарний орієнтир для пошукової групи. При прогріванні автомобіля важливо не допускати проникнення в кабіну (кузов, салон) вихлопних газів, з цією метою важливо слідкувати, щоб вихлопна труба не закупорювалась снігом.

Якщо у дорозі разом опинилося декілька чоловік (на декількох автомобілях), доцільно зібратися разом і використати один автомобіль як укриття.

У жодному разі не можна залишати укриття - автомобіль: у сильний снігопад (хуртовину) орієнтири, які здавалися надійними з першого погляду, через декілька десятків метрів можуть бути загублені.

Лише у виняткових випадках виходьте з будівель. Не можна виходити поодинці. Повідомте членів сім'ї або сусідів куди ви йдете і коли повернетеся. Якщо ви, пересуваючись пішки поза населеним пунктом, втратили орієнтацію, зайдіть в перший будинок, що трапився на шляху, з'ясуйте місце вашого знаходження і дочекайтеся закінчення завірюхи. Якщо вас покидають сили, шукайте укриття і залишайтеся у ньому.

Будьте обережні, бережіть своє життя та здоров'я! Дотримуйтесь елементарних правил особистої безпеки!

Лід завжди тонкий та ламається:

БАТЬКИ, ВЧИТЕЛІ ТА СТАРШІ!

не залишайте дітей без нагляду на льоду водойми.

Пам'ятайте! Ви, відповідаєте за безпечність дітей на льоду!

не дозволяйте дітям кататись по ще нестійкому льоду, з'їджати на санчатах та лижах з крутих берегів на лід водойми в незнайомих місцях.

ПРИ НЕЩАСНИХ ВИПАДКАХ НА КРИЗІ ВИКОНУВАТИ ПРАВИЛА:

провалившись під лід, мерщій розкиньте руки в сторони, так щоб утримували себе на поверхні льоду. Потім, голосно зовіть на допомогу, намагайтесь упертися ногами в край криги і самостійно спробуйте вибратись з небезпечного місця;

вибравшись із ополонки зніміть, старанно відіжміть і знову одягніть одяг і негайно прямуйте до найближчої оселі.

Увага!!! Ожеледиця !!!

Щорічно з приходом зими в місті реєструється сумна статистика травмувань, пов'язани