Рятувальники провели рейди у житловому секторі

За статистикою, понад 80% пожеж виникає в житлових будинках і квартирах громадян. Нерідко відбуваються вони у той момент, коли самі мешканці знаходяться удома. Проте, через невмілі дії людей саме в початковій стадії пожежі, вогонь і постійно супроводжуючий його густий їдкий дим, швидко набирають силу і за лічені хвилини знищують накопичене роками майно, домашні речі, а люди в цих екстремальних умовах втрачаються і отримують отруєння чадним газом і сильні опіки.

Саме тому елементарні правила пожежної безпеки в побуті важливо знати кожному громадянинові.

З метою попередження виникнення пожеж у житловому секторі, зменшення загибелі людей та мінімізації негативних наслідків від пожеж, співробітниками ДСНС міста Кривий Ріг було проведено рейдову перевірку житлового сектору.

Під час заходу учасники рейдової групи роз’яснювали людям основні правила пожежної безпеки в побуті, яких необхідно дотриматись, щоб не допустити виникнення займання в будинках; проводили інструктажі та бесіди на протипожежну тематику щодо необхідності бути пильними при використанні відкритого вогню, печей, газового обладнання та електроприладів. Жителям будинків були роздані відповідні листівки та пам’ятки попереджувального змісту.

Також велика увага була приділена проблемі спалювання сухої трави та сміття, що неодноразово призводило до займання будівель та житлових споруд. Адже пожежно-рятувальним підрозділам дуже часто доводиться гасити такі загорання на території міста.

Рятувальники поспілкувалися з людьми, роз’яснили їм небезпеку неконтрольованого спалювання сухої рослинності та її залишків.

Зменшення кількості пожеж можливе лише за умови свідомого й відповідального ставлення людей до безпеки власного життя. Тому, масово-роз’яснювальні заходи щодо дотримання населенням правил пожежної безпеки будуть проводитись співробітниками ДСНС і надалі.