План виховної роботи центру підготовки і перепідготовки робітничих кадрів № 1 м. Кривий Ріг на 2020-2021 навчальний рік

«ПОГОДЖЕНО»

на засіданні педагогічної ради

Центру ППРК № 1

«____» серпня 2020 р.

Протокол № _____

«ЗАТВЕРДЖУЮ»

В.о.директора ЦППРК № 1

_____________С.Ю.Озеряник

ПЛАН

ВИХОВНОЇ РОБОТИ

ЦЕНТРУ ПІДГОТОВКИ І ПЕРЕПІДГОТОВКИ

РОБІТНИЧИХ КАДРІВ № 1

м. Кривий Ріг

на 2020-2021 навчальний рік

м. Кривий Ріг

2020 р.

 

ЗМІСТ

 

І. АНАЛІЗ ВИХОВНОЇ РОБОТИ ЗА 2019-2020 НАВЧАЛЬНИЙ РІК            

ІІ. МЕТА І ЗАВДАННЯ ВИХОВНОЇ РОБОТИ НА 2020-2021

НАВЧАЛЬНИЙ РІК

План виховної роботи навчального закладу включає напрямки виховної діяльності:

1. ПРАВОВЕ ТА ГРОМАДЯНСЬКЕ ВИХОВАННЯ

2. НАЦІОНАЛЬНО-ПАТРІОТИЧНЕ ВИХОВАННЯ

3. МОРАЛЬНО-ЕТИЧНЕ ВИХОВАННЯ

4. ТРУДОВЕ ТА ЕКОНОМІЧНЕ ВИХОВАННЯ

5. ЕКОЛОГІЧНЕ ВИХОВАННЯ

6. ХУДОЖНЬО-ЕСТЕТИЧНЕ ВИХОВАННЯ

7. ФІЗИЧНЕ ТА САНІТАРНО-ГІГІЄНІЧНЕ ВИХОВАННЯ

8. РОДИННО-СІМЕЙНЕ ВИХОВАННЯ

9. ПЛАН ПРОФІЛАКТИЧНОЇ РОБОТИ

10. ПЛАН РОБОТИ СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНОЇ СЛУЖБИ

11. ПЛАН РОБОТИ МОЛОДІЖНОГО ГУРТОЖИТКУ

12. ПЛАН РОБОТИ БІБЛІОТЕКИ

13. ПЛАН РОБОТИ НАРКОЛОГІЧНОГО ПОСТА

 

І. АНАЛІЗ ВИХОВНОЇ РОБОТИ ЗА 2019-2020 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

 

У своїй роботі Центр підготовки і перепідготовки робітничих кадрів №1 м.Кривий Ріг керується Конституцією України, Законами  України "Про освіту", "Про   професійно-технічну  освіту", Указами Президента України "Про додаткові заходи щодо реалізації державної молодіжної політики, Положенням про організацію і проведення виховної роботи в професійно-технічних навчальних закладах, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України за N 257 від 16.04.2002. та іншими законодавчими  і нормативно-правовими актами, що регулюють діяльність професійно-технічної освіти. Виховна  діяльність Центру  є наскрізною,  входить до планів роботи всіх підрозділів навчального закладу, спрямована   на   формування особистості,   яка  усвідомлює  свою  належність  до  українського народу, зберігає і продовжує українські культурно-історичні традиції, шанобливо ставиться до рідних святинь, української мови, історії.                                               

Загальне керівництво виховним процесом здійснює в.о.директора ЦППРК №1. Організатором виховної роботи є соціальний педагог. Виховну роботу здійснюють в.о.директора, заступники директора, викладачі, майстри виробничого навчання, старший майстер виробничого навчання, вихователь, методист, соціальний педагог,  практичний  психолог, бібліотекар, керівники секцій, гуртків. Організацію  і  керівництво  виховною  роботою  в  групі забезпечує  класний  керівник та  майстер   виробничого   навчання.

Протягом 2019-2020 навчального року питання виховної роботи розглядалися на нарадах при директорові, на педагогічних радах навчального закладу, на батьківських зборах, на засіданні методичного об’єднання класних керівників.

Виховна робота в ЦППРК №1 м.Крвиий Ріг  у 2019-2020 навчальному році була спланована: в наявності плани виховної роботи на рік, на кожен місяць, плани роботи гуртків, спортивних секцій, план роботи гуртожитку, вихователів, соціально-психологічної служби, інформаційного центру.  

Згідно з планами складені відповідні заходи щодо пріоритетних напрямків виховної діяльності та соціального захисту здобувачів освіти.

Належна увага приділяється організації виховної діяльності в кожній навчальній групі.  Ведеться  облік звітної документації у відповідних групових журналах. Рівень загальної культури та стан дисципліни здобувачів освіти постійно в полі зору  всього педагогічного колективу. На виховних заходах (виховних годинах, батьківських та учнівських зборах тощо) розглядається питання дотримання правил поведінки учнів, виховання поваги до оточуючих, збереження честі й гідності людини та ін.

 З метою забезпечення конституційного права громадян на здобуття повної загальної і професійної (професійно-технічної) освіти у Центрі  здійснюється постійний контроль за відвідуванням здобувачами освіти навчальних занять.

Виховання на заняттях передбачає як виховання через предмет, так і через спілкування педагога і вихованців. Досягнення виховної мети у другому випадку забезпечується, перш за все, дотриманням учнями внутрішньо училищного розпорядку, раціональною організацією викладачем та майстром виробничого навчання заняття та його особистими якостями.                   У виховному процесі використовуються різні форми: зустрічі, бесіди, екскурсії, тематичні заходи, дискусії, змагання, заняття в гуртках художньої самодіяльності та в спортивних секціях.                                                                                        Як відомо, основною ланкою виховання є учнівська група, а найвпливовішим суб’єктом цього процесу є класний керівник групи. Отже, основу виховної системи складає планомірна та цілеспрямована робота класного керівника групи. Він же виступає не тільки безпосереднім організатором заходів в навчальній групі, а також залучає здобувачів освіти до участі у загальноучилищних заходах.

Протягом 2019-2020 навчального року учні приймали участь в ряді традиційних загальноучилищних заходах, профілактичних та просвітницьких акціях, а саме:

 • Свято Першого дзвоника та Свято знань;
 • Свято вчителя та День професійно-технічної освіти;
 • Участь педагогічного колективу у конкурсі на кращий курінь районного осередку громадської організації «СІЧ» у сквері Героїв АТО до Дня Покрови та українського козацтва.
 • Проведення районного виховного заходу до Дня визволення України від фашистських загарбників біля пам’ятного знаку (на привокзальній площі станції залізничних перевезень «Кривий Ріг – Червона») – Шпильова Ю.А., Глячишин О.О.
 • Проведення профілактичного заходу спільно з спеціалістами служби у справах дітей виконкому Металургійної районної ради «Запобігання пропусків занять без поважних причин серед учнівської молоді».
 • Проведення відкритого виховного заходу до Дня енергозбереження - викладач Бедринець О.В.
 • Проведення відкритого виховного заходу до Дня Гідності і Свободи - викладачі Білецька С.В., Мірча Н.В.
 • Проведення заходів в рамках акції «16 днів проти насилля» соціально-психологічною службою Центру.
 • Участь у районному заході до Дня Студента у виконкомі Металургійної районної ради учениці гр.. 01-18 Лигутко Анастасії.
 • Участь голови учнівського самоврядування в майстер-класі «Правила етикету-правила успіху» на базі ДПТНЗ «Криворізький навчально-виробничий центр».
 • Проведення профілактичного заходу спільно з інспекторами відділу зв’язків з громадськістю полку патрульної поліції в м.Кривому Розі «Адміністративна та кримінальна відповідальність неповнолітніх».
 • Проведення тренінгу «Гендерне насильство» аспірантами кафедри психології Криворізького Педагогічного Університету.
 • Проведення конкурсно-розважальної програми до Дня Збройних Сил України для здобувачів освіти 1 курсу – майстер в/н Мільчаковська І.П.
 • Приймали участь у традиційній благодійній акції «Від серця до серця» по збору гуманітарної допомоги для воїнів АТО.
 • Проведений святковий ранок для дітей працівників Центру (виділялись новорічні подарунки для дітей з коштів учнівського профспілкого комітету)- майстер в/н Огурцова А.С.
 • Приймали участь у районній благодійній акції «Студенти-дітям» для учнів ШІ № 1.
 • Проведений конкурсно-розважальний захід для здобувачів освіти до новорічних свят.
 • Організовувались випуски стінних газет до Дня вчителя, до Новорічних та Різдвяних свят тощо.
 • Участь у районному заході до Дня Соборності України, покладання квітів біля алеї Слави на честь загиблим воїнам АТО (соціальний педагог Шпильова Ю.А.).
 • Бібліотечний урок до Міжнародного Дня пам’яті жертв Голокосту(бібліотекар Гузік О.М.).
 • Проведення виховного заходу - тренінгу з нагоди 31-ї річниці виведення військ з Афганістану для здобувачів освіти І курсу (класний керівник Рубцова Л.А.).
 • Участь у районному мітингу-реквієму та покладання квітів до пам’ятника воїнам-афганцям з нагоди вшанування учасників бойових дій на території інших держав (соціальний педагог Шпильова Ю.А.).
 • Проведення виховного заходу до Дня Небесної Сотні (викладач Шабаєва Л.А., майстер в/н Глячишин О.О.).
 • Участь у покладанні квітів до пам’ятного знаку на честь загиблих воїнів 6 окремого штурмового стрілецького батальйону (Привокзальна площа, ст. «Кривий Ріг-Червона») з нагоди 76-ї річниці визволення міста Кривого Рогу від нацистських загарбників(соціальний педагог Шпильова Ю.А.).
 • Участь у міських урочистостях та покладання квітів до монумента «Перемога» з нагоди 76-ї річниці визволення міста Кривого Рогу від нацистських загарбників(соціальний педагог Шпильова Ю.А.).
 • Участь здобувачів освіти у районному фестивалі військово-патріотичної пісні «Пісні обпалені війною» з нагоди вшанування учасників бойових дій на території інших держав та відзначення 76-ї річниці визволення міста Кривого Рогу від нацистських загарбників (керівник гуртка Якимцова Т.М.).
 • Викладення інформації на сайті навчального закладу щодо відзначенням Дня пам’яті та примирення і 75-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (керівники навчальних груп).
 • Викладення інформації на сайті навчального закладу з нагоди Дня вшанування учасників антитерористичної операції на сході України (керівники навчальних груп).
 • Проведення флешмобу в режимі онлайн до Дня української Вишиванки (соціальний педагог Шпильова Ю.А.).
 • Викладення інформації на сайті навчального закладу щодо проведення Дня Європи в Україні (керівники навчальних груп).
 • Проводилися ряд спільних заходів з комітетом у справах сім’ї та молоді, службою у справах дітей, відділами поліції міста, Міського центру соціальних служб для молоді з питань дотримання законності, профілактики правопорушень, проводились спільні ради профілактики.

Робота соціально-психологічної служби

 

          Значну увагу було надано роботі з психологічного тестування здобувачів освіти. Під керівництвом практичного психолога Дзюнич С.А. проведено дослідження психологічної характеристики колективів навчальних груп щодо адаптації у новому колективі. Також були виконані такі напрямки роботи:

 1. Здійснено психодіагностичне дослідження учнів I курсу в вересні-жовтні направлена на виявлення «Стартової готовності та адаптованості до умов навчання». До цього блоку увійшли:

- Методика «Самооцінка психічних станів» Г.Айзенка направлена на дослідження емоційної сфери особистості (тривожність фрустрація, ригідність, суїцидність). За результатами якого були виявлені учні І курсу, які схильні до суїцидальних реакцій та саморуйнівної поведінки (1 учениця);

- Опитувальник «Особливості вашої поведінки». За результати якого було виявлено, що 45% опитаних не мають особливостей поведінки, 23% схильні до нещирості, 38% до агресивних форм поведінки, 36 % до порушення норм і правил,   17 % до адитивної поведінки;

 • Методика ДДО Є.Климова направлена на виявлення професійних вподобань. За результатами дослідження було виявлено, що 76% обрали професію за своїми вподобання, 13% обрали професію за рекомендацією батьків чи друзів, 11% обрали професію не задумуючись і тому не виявляють зацікавленості до отримання обраної професії;
 1. Методика Г.Айзенка «Тип ВНД. Особливості темпераменту» направлена на визначення характерологічних і поведінкових особливостей підлітка.

Аналізуючи результати роботи в процесі адаптації першокурсників виявляються такі труднощі:

- переживання, пов'язані з відходом із шкільного колективу;

- недостатня мотиваційна готовність до обраної професії;

- невміння здійснити психологічну саморегуляцію (відсутність навичок виконання самостійної роботи; невміння конспектувати, працювати на виробничому навчанні чи на виробничій практиці);

- недостатня вираженість установки на прогресію разом із слабким проявом ціннісного ставлення до знань;

- недостатня психологічна підготовка до самостійного життя, необхідності приймати рішення, брати на себе відповідальність за власні дії і вчинки;

- соціально - економічні проблеми у учнів з інших населених пунктів: забезпечення себе житлом і фінансовими засобами, незнання міста, утруднення емоційної підтримки рідних і близьких.

 1. Здійснено психодіагностичне дослідження учнів II, III курсу в листопаді-грудні направлена на виявлення «Соціальної компетентності та готовності до трудової діяльності». До цього блоку увійшли:
 • Методика М.Рожкова направлена на визначення рівня соціалізованості учнів. За результатами, якої було виявлено, що 82% опитаних мають середній рівень соціалізованості, 12% - високий, 6% - низький рівень;
 • Опитувальник «Оцінки професійної визначеності» направлений на визначення рівня професійної визначеності. За результатами якого було виявлено, що 52% - опитаних мають середній рівень професійної визначеності, 39% - низький рівень, 9% - високий рівень;
 1. Здійснено заходи просвітницького характеру:

-   Заняття на тему : «Правда про алкоголь та куріння» (30.10.2019).

-   Заняття  до Міжнародного дня толерантності на тему: « Толерантність – що це?» (15.11.2019).

Здійснено заходи до акції «16 днів проти насилля» (з 25.11.19-10.12.19 року):

- Заняття з елементами тренінгу «Попередження насильства та жорстокої поведінки»;

- Показ відеоматеріалу «Як боротися з булінгом – поради для дітей», «Як зупинити булінг»;

- Проведено анкетування «Види насилля в сім’ї» для учнів І курсу;

- Розроблені буклети «Зупинимо булінг разом».

- Проведений тренінг для випускних груп на тему: «Де шукати роботу та спілкування з роботодавцем».

- Проведені заняття з елементами тренінгу на теми: «Конфлікти і причини їх виникнення», «Як сказати «Ні» у ситуації ризику».

- Проведені лекції, бесіди на теми: «СНІД – загроза безпеці людства», «Лідер і лідерство», «Граматика спілкування людини».

5. Здійснено заходи профілактичного характеру:

- Проведено заняття та показ відеоматеріалу на тему «Скажи булінгу «НІ», яке спрямоване на профілактику цькування серед підлітків.

- Проведено профілактична бесіда «Що таке ІПСШ?» до Міжнародного дня боротьби зі СНІДом для учнів Центру.

- Проведено заняття з елементами тренінгу: «Скажи «Ні» наркотикам!», яке спрямоване на профілактику шкідливих звичок.

- Проведені бесіди, лекції на тему: «Вчинки та їх наслідки», «Дружба і кохання в нашому житті», «Як навчитися казати «НІ»», «Роль емоцій в нашому житті», «Позбуваємось шкідливих звичок».

- Проведені усні опитування з учнями  гуртожитку на теми: «Статеві стосунки – секс чи кохання?», «Твої шкідливі звички», «Що ви знаєте про шкоду наркотичних речовин», «Телебачення – інформаційний помічник чи джерело агресії», «Види насилля в сім’ї», «Толерантність – що це?».

 1. Проведення корекційно - відновлювальної роботи з учнями, які схильні до пропуску занять та бродяжництва; до вживання алкоголю, наркотичних речовин, тютюнопаління; схильних до асоціальної поведінки, які вчиняли злочин, девіантної поведінки; соціально неадаптованими учнями, з учнями які мешкають в неблагополучній родині, сиротами;
 2. Відбувались індивідуальні та групові консультації за запитом учнів, педагогів, батьків. Здійснено консультації та психологічна допомога учням з девіантною поведінкою, та учням, які знаходяться на обліку «групи ризику».
 3. Здійснювалась участь у засіданнях рад профілактики Центру та розширених засідань рад профілактики для здійснення профілактичних бесід з учнями «групи ризику» та «зони ризику».

Соціальний супровід здобувачів освіти

 

          Робота соціального педагога Центру Шпильової Ю.А. розпочалася з формування банку даних здобувачів освіти пільгових категорій. Особливу увагу приділялося документам учнів-сиріт та учнів, позбавлених батьківського піклування: були заведені особові справи та соціальні паспорти.

              Також соціальним педагогом ведуться соціальні паспорти окремо кожної навчальної групи та відслідковуються зміни у соціальному складі здобувачів освіти навчального закладу.

              Станом на 01.06.2020 року у Центрі навчаються здобувачі освіти пільгових категорій:

 • учнів-сиріт та учнів, позбавлених батьківського піклування – 10 осіб (п/о – 4, б/о – 5, з прийомної родини – 1 особа );
 • напівсиріт – 14 осіб;
 • з багатодітних сімей - 21 особа;
 • інваліди – 1;
 • малозабезпечені родини – 1;
 • переміщенні особи з зони АТО – 3;
 • батьки учасники бойових дій в зоні АТО – 1;
 • учні, які мешкають у неблагонадійних родинах та перебувають на обліку в службах у справах дітей та Криворізькому міському центрі соціальних служб сім’ї і молоді – 10 осіб;
 • учні, які помічені у вживання алкогольних напоїв та наркотичних речовин – 15 осіб;
 • учні «групи ризику» – умовно засуджені – 2 особи;
 • учні, які схильні до девіантної поведінки, до правопорушень – 19 осіб;
 • соціально-неадаптовані учні – 1 особа;
 • учні, які потерпіли від домашнього насильства – 2 особи;
 • учні, які схильні до пропусків занять без поважних причин – 31 особа.

              На кожного здобувача освіти, який перебуває на обліку соціально-психологічної служби навчального закладу заведені картки обліку, в яких відображається проведена робота з цими учнями та з їх батьками, були відвідані за місцем мешкання та складені акти обстеження житлово-побутових умов цих здобувачів освіти.

         З початку навчального року соціальним педагогом ведеться контроль за процесом оформлення документів учнів пільгових категорій, а саме - оформлення пенсій, паспортизація, медичне обслуговування, переоформлення документів на житло, реєстрація учнів, проходження медичної комісії у військкоматах та отримання приписного свідоцтва юнаками тощо.

У 2019-2020 році соціальна стипендія для учнів-сиріт та учнів, позбавлених батьківського піклування дорівнює  1180 гр. Протягом навчального року учні пільгової категорії отримували грошові виплати передбаченні законодавством:

 • дітьми пільгової категорії отримані кошти на придбання одягу, взуття для сиріт, які знаходяться на повному державному утриманні з числа нового контингенту – 595 грн. (отримали 3 особи) та з числа перехідного контингенту 387 грн. (отримали також 3 особи);
 • особи, з числа дітей-сиріт, що знаходяться на повному державному утриманні отримали на придбання навчальної літератури 3540 грн. (отримали 5 осіб);
 • в грудні 2019 р. надана разова матеріальна допомога в сумі 136 грн. (отримали 10 осіб).

Учні пільгової категорії забезпечені гарячим харчуванням. Харчуються діти в їдальні Центру. Діти, які знаходяться на повному державному утриманні забезпечені трьохразовим харчуванням.  Діти, які знаходяться на повному державному утриманні в робочі дні харчуються на суму – 84,52 грн., з опікою діти пільгової категорії забезпечені одноразовим харчуванням на суму – 51,09 грн.

При умові працевлаштування після закінчення навчання учням пільгової категорії виплачується матеріальна допомога сума яка змінюється відповідно до прожиткового мінімуму на момент виплати на 01.07.2020 р. складає 12612 грн., а також отримують кошти на придбання одягу – 680 грн (б/о), 272 грн (п/о).

Учні-сироти та учні, позбавлені батьківського піклування забезпечені єдиними квитками.

            У 2019-2020 навчальному році здобувачі освіти були забезпечені стипендією в розмірі 490 грн.; учні-сироти та учні, позбавлені батьківського піклування        отримували стипендію у розмірі 1180 грн; соціальна стипендія для учнів різних пільгових категорій складала 450 грн.

Протягом навчального року за рахунок стипендіального фонду було надано матеріальні допомоги  та премії 214 здобувачам освіти у розмірі однієї базової стипендії на загальну суму 104860 грн.

Робота інформаційно центру навчального закладу

 

Інформаційний центр ЦППРК №1 є обов’язковим структурним підрозділом, який здійснює бібліотечно-інформаційне, культурно-просвітницьке забезпечення навчально-виховного процесу як в урочний, так і в позакласний час. Він бере участь у регулярному інформаційному обміні й формуванні єдиного інформаційного процесу Центру,  регіону та України в цілому. 

Інформцентр,  крім своєї основної роботи (обслуговування користувачів,  забезпечення учнів підручниками, запис до бібліотеки, заповнення читацьких формулярів, ознайомлення з правилами користування бібліотекою, перереєстрація читачів, обслуговування читачів в читальному залі, робота з користувачами-боржниками),  постійно займається  організаційно-виховною масовою роботою, підготовкою книжкових виставок, читацьких конференцій, організацією тематичних полиць, проводить бесіди, бібліотечні уроки, бере активну участь та надає допомогу в підготовці та проведенні загальноучилищних, районних, міських заходів.

Починаючи з вересня були організовані такі виставкові заходи:

- інтелектуальний коктейль, присвячений Дню знань «Знання за плечима не носити;

- бібліотечний вернісаж до Міжнародного дня грамотності «Діамант дорогий на дорозі лежав...»;

 -виставка-панорама «Зірки на спортивному небосхилі України»;

- бібліофест «Що за допусти господні?

   Позавчора – кріпаки,

   Вчора –вільні, а сьогодні –

   Хоч під вікна по шматки!»

(до 155-річчя від дня народження Павла Грабовського);

 • Виставка-роздум «Любив квіти, сонце і Україну» (до 150-річчя від дня народження Михайла Коцюбинського);
 • викладка літератури «Я син простого лісоруба» (до 90-річчя від дня народження Дмитра Павличка);

- виставка-роздум «Вчитель – для тебе, за тебе, з тобою»;

             - бібліотечний вернісаж

                               «Для мене книга – світло дня,

                                 Для мене книга – зорі ночі                                                            (до Міжнародного місячника шкільних бібліотек;

- бібліомікс  «Крила поезії Миколи Бажана  ( до 115-річчя від дня народження );

- бібліотечний вернісаж «Українське козацтво: історія лицарства»;

- бібліотечний екскурс, присвячений дню  Організації Об’єднаних Націй «Загальна декларація прав людини»;

- обереги пам’яті Василя Скуратівського ( до 80-річчя від дня народження);

- бібліотечний вернісаж  «Скажіть мені,хто бачив Чорне  море, і хто зумів його не полюбити»;

- експрес-виставка «Сторінками нашої історії» (до 100-ї річниці проголошення Західноукраїнської Народної Республіки);

- літературний калейдоскоп з нагоди дня студента «Найкращі роки юності – студентські»;

- бібліотечний огляд «Бути гідним Батьківщини» (до дня Гідності і Свободи);

-виставка-набат «Непрощенний злочин» (до дня пам’яті жертв голодомору). Всеукраїнська акція «Засвіти свічку»;

- виставка-зачарування «Українська царівна» (до 155-ої річниці від дня народження Ольги Кобилянської)

-експрес-викладка «Кайф чи лайф?»;

-літературно-поетична експозиція «Держава армією сильна» (день Збройних Сил України);

-виставка-панорама «Влада і людина: виставка співпраці» (до Дня самоврядування);

- викладка українських словників, присвячена 155-іччю від дня народження Бориса Грінченка «Збирайте,як розумний садівник, достиглий овоч у Грінченка й Даля» ;

- викладка літератури «Чарівна Марія Вілінська і Марко Вовчок»;

- Новорічний серпантин;

- штрихи до портрету Карела Чапека «Сила і слава» ( 130 років від дня народження);

- бібліобар «Шкідливим звичкам нема місця серед нас (пропаганда здорового способу життя);

- виставка-набат, присвячена Міжнародному дню пам’яті жертв голокосту;

- історичний екскурс до річниці бою під Крутами  «І  знов під Кртами рясні сніги упали»;

- літературний пеленг «Нові імена на літературній карті України»;

- викладка –кросворд «Літаючий м’яч» (до 125-річчя волейболу);

-виставка-репортаж «Інтернет – це помічник чи загроза?»;

- виставка-панорама «День пам’яті воїнів-інтернаціоналістів»;

-інтелектуальний коктейль «У природы нет плохой погоды»  (до Дня синоптичної карти);

- «Мужності вічний вогонь». Репортаж до Дня визволення рідного Кривого Рогу від німецько-фашистських загарбників;

- виставка-набат «Чорний день» (початок війни Росії проти України);
          - знайомство з книгою-ювіляром. Трагедія Вільяма Шекспіра «Ромео і Джульєтта»;

- акція «Найкраще та найоригінальніше побажання до Міжнародного жіночого дня».

Під час карантину з приводу covid 19 з 13.03.  до 01.06.2020р. на сайті навчального закладу у папці «Бібліотека» постійно виставлявся інформаційний матеріал:

 - «Світ цей занадто брутальний, щоб його можна було замінити на краще за допомогою слів, але й занадто ніжний, аби щось у ньому змінити за допомогою куль» (до 60-річчя Юрія Андруховича);

- «Царство Морфея» (до Всесвітнього дня сну);

- Калейдоскоп поезії Ліни Костенко «Людина нібито не літає, а крила має» (до 90-річного ювілею поетеси);

- Березнева рапсодія «Дай кожному дню стати найпрекраснішим у твоєму житті» (Піфагор) (до Всесвітнього дня щастя);

- «У полоні музики» (335 років від дня народження Йоганна Себастьяна Баха);

- Творче натхнення «Поезія – це завжди неповторність» (до Всесвітнього дня поезії);

-180-річчя доленосної для України книги, «Кобзаря» Тараса Шевченка;

«Життя – театр, а ми в ньому – актори» (до Міжнародного дня театру) ;

-Арабески до книги-ювіляра  «Чорна рада» Пантелеймона Куліша (175 років ) ;

- Гуморина «Жартуй досхочу» (до Міжнародного дня сміху) ;

-2 квітня – Міжнародний день дитячої книги! ;

- «Мультиків країна чарівна» (до Всесвітнього дня мультфільмів) ;

- «Загальний вимір»( 225 років тому було прийнято метричну систему мір) ;

-70 років книзі. Арабески до роману Івана Багряного «Сад Гетсиманський» ;

-Міжнародний день визволення в’язнів фашистських таборів;

-Інтелектуальний коктейль «Цей заманливий космос» (до Всесвітнього дня космонавтики) ;

-Підкорювач сцени (115 років від дня народження Сергія Лихваря, видатного французького хореографа українського походження) ;

-Екологічний експрес «Бережіть свою неньку» (до Міжнародного дня довкілля) ;

-Світле Христове Воскресіння (Великдень) ;

-Паперовий скарб (день книги та авторського права) ;

-Оповідач буденного життя (до 100-річчя від дня народження Григорія Тютюнника) ;

-Дзвони Чорнобиля (34 роки потому) ;

- «Тернистий шлях Миколи Зерова»(до 130-річчя від дня народження) ;

-Сторінка в історії. Всеукраїнський день прикордонника;

- Дайжест «Ми славимо Сонце»(до Всесвітнього дня Сонця) ;

- «У боротьбі за рідну землю» (до 120-річчя від дня народження Юрія Липи) ;

- «Осередок природи» (до 165-річчя від дня народження відомого українського зоолога, селекціонера Миколи Кащенка) ;

- «Маки пам’яті» (до дня пам’яті та примирення, 75-річчя перемоги над нацизмом» ;

- «Найрідніше слово» (до свята матері) ;

-“Сценічне перевтілення” (до 180-річчя від дня народження Марка Кропивницького) ;

-“Сценічне перевтілення” (до 180-річчя від дня народження Марка Кропивницького) ;

-День Європи в Україні;

-День пам’яті жертв геноциду кримсько-татарського народу;

- «Стосується всіх, навіть тих, кого це не стосується» (до Всесвітнього дня померлих від СНІДу);

-“Мама вишивала оберіг мені” (до барвистого свята дня Вишиванки);

-“Простота - це крайній ступінь витонченості” (до дня народження джинсів);

-“Важливий путівник” (450 років тому було надруковано перший географічний Атлас);

-“У вирі писемності” (до Дня пам’яті святих рівноапостольних Мефодія і Кирила);

-Діти – майбутнє нації (до Міжнародного дня захисту дітей;)

-Арабески до поеми Івана Франка «Мойсей» (до 115-ої річниці твору);

Робота гуртожитку Центру

              З вересня 2019 року в гуртожиток навчального закладу було поселено 40 здобувачів освіти, з них 3 учні-сироти та учні, позбавлені батьківського піклування. Виховною роботою в гуртожитку займаються вихователі Тимофеєва І.В та Сердюк О.В., які протягом всього навчального року проводять з здобувачами освіти виховні заходи, бесіди тощо.

              Протягом 2019-2020 навчального року вихователями гуртожитку була проведена наступна робота:

Б Е С І Д И:

 1. Як ви провели літні канікули
 2. Культура спілкування з однолітками.
 3. Правила проживання в молодіжному гуртожитку.
 4. Учись володіти собою. Як уникнути конфліктів.
 5. Ми – за здоровий спосіб життя.
 6. Енергозбереження в побуті.
 7. Пивний алкоголізм у підлітковому віці.
 8. Благоустрій та інтерер твоєї кімнати.
 9. Сучасне рабство – торгівля людьми.

  10.Наркоманія в сучасній Україні. 

       Проблема та її вирішення.

   11.Що ми знаємо про СНІД.

   12.Протипожежна безпека у молодіжних гуртожитках.

   13. Правила поведінки у громадському транспорті.

   14.Правила дорожнього руху.

15. Співвідношення : хочу, можу, треба.

16.Кримінальна відповідальність підлітків.

17.Будьмо ввічливими.

18. Як допомогти товаришу, що потрапив у біду.

19.Між нами, дівчатами.

20. Енергетичні напої. Користь чи шкода для здоровя.

21. Харчові отруєння.

22. Обережно – ГРИБИ!

23.Правила поведінки під час відпочинку біля водойм.

24.Емоції в нашому житті, як ними керувати.

 25.Зовнішній вигляд та культура поведінки підлітків.

26. Правила поведінки під час зимових свят та канікул.

27.Інфекційні хвороби – як не захворіти!

28. Любов та дружба в нашому житті.

29. Захворювання, що передаються статевим шляхом.

30. Ти та твої друзі.

31. Гіркі плоди солодкого життя.

32.Домашній бюджет, чи приймаєш ти участь в розподілі коштів?

33. Що ми знаємо про ВІЛ та СНІД?

34. Незахищений секс. Як користуватись презервативом.

35. Новий вірус! Як вберегтися від корона вірусу.

36. Викрадач розуму – алкоголь.

37. ПДР під час поїздок додому.

38.Захист Вітчизни – обов’язок громадянина.

39. Як святкували Новий рік наші пращури.

40. Що я знаю про наркотики.

41. Діти наркоманів.

42. Твій зовнішній вигляд і твоє внутрішнє «Я».

43. Т.Г.Шевченко – безсмертний кобзар українського народу.

44.Інструктажі з техніки безпеки.

45. Залучення до профорієнтаційної роботи мешканців гуртожитку.

 

ВИПУСК СТІННИХ ГАЗЕТ ТА  КОЛАЖІВ

Колаж: «Зроби свій вибір на користь здорового способу життя»

              « Зроби портрет друга. Якими нас бачать оточуючі»

               «Ми та наші вподобання»

               «Останній подих осині»

Конкурс малюнків до Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок.

Стінні газети:

«Ганьба порушникам дисципліни в гуртожитку»

«Ціна краплини води»

«Обережно – ГАЗ!»

«Енергозберігаючі технології нового покоління»

«22лютого – День визволення Кривого Рогу»

«Дід Мороз  вітає з Новим роком!»

«Ми – за здоровий спосіб життя»

«Скажи наркотикам – НІ!»                    

«СНІД не спить!»

«Куріння руйнує життя!»

«Алкоголь – руйнівник молодого  організму!»

 

 ВЕЧОРИ  ВІДПОЧИНКУ:

«Давай товаришувати…»

«У колі друзів ми шукаємо таланти»

«Козацькому роду нема переводу!»

«Хеллоуїн»

«Студентські іменини»

«Українські вечорниці»

«Новорічний карнавал»

«Свято закоханих. На крилах любові»

«До міжнародного свята 8-Березня – Дівочий корпоратив»

КРУГЛІ СТОЛИ та ТРЕНІНГИ:

 1. Емоції в нашому житті. Вчись ними керувати.
 2. Твої права та обов’язки.
 3. Збереження водних ресурсів.
 4. Перегляд та обговорення документального фільму «Вплив алкоголю на людину»
 5. Розподіл сімейного бюджету.»

ГОДИНИ СПІЛКУВАННЯ ТА ВИХОВНІ ГОДИНИ:

 1. Роль кімнатних рослин у житті людини.
 2. Як уникнути захворювання на інфекційні хвороби – ГРИП та ГРВІ.
 3. Енергетичні напої та їх шкода для організму підлітка.
 4. Водохреща – традиції українського народу.
 5. До Дня пам’яті жертв голодомору «Прости нас пам'ять, прости»

    Таким чином, виховна робота в Центрі охоплює всі напрямки національного, морального, естетичного та професійного виховання молоді і тим самим відповідає вимогам планування виховної роботи у ПТНЗ. Але необхідно відмітити, що в недостатній мірі розвинуто у навчальному закладі учнівське самоврядування, тобто більш масштабне залучення здобувачів освіти до участі в організації та здійсненні вказаних вище заходів. Також слід більше уваги приділяти розвитку сталої та чіткої системи вимог до виконання обов’язків всіма учасниками навчально-виховного процесу та реалізації цієї системи на практиці.

                       

ІІ. МЕТА І ЗАВДАННЯ ВИХОВНОЇ РОБОТИ НА 2020-2021

НАВЧАЛЬНИЙ РІК

МЕТА ВИХОВНОЇ РОБОТИ: формувати громадянина через його політичну,

правову, трудову, економічну,    культурну освіченість, через практичну участь у  суспільно-значущих справах.

ЗАВДАННЯ:

 • Виховання високої моралі у підростаючого покоління, формування в нього українського менталітету на основі відродження національних традицій.
 • Створення необхідних умов для фізичного розвитку учнів, збереження та зміцнення їхнього здоров’я.
 • Духовно-моральне виховання, домінантою якого є орієнтація на загальнолюдські цінності.
 • Розвиток розумових і фізичних здібностей, формування високої пізнавальної культури, організація змістовного дозвілля учнів.
 • Підготовка здобувачів освіти до господарсько-трудової діяльності.
 • Створення умов для вільного вибору учнями світоглядних позицій.
 • Гуманізація стосунків у колективі.
 • Врахування інтересів здобувачів освіти.
 • Організація роботи з батьками тощо.

 

 1. ПРАВОВЕ ТА ГРОМАДЯНСЬКЕ ВИХОВАННЯ

Мета: розвиток національної самосвідомості учнів через освоєння молоддю явищ своєї етичної спільності, національних цінностей ( мови, території, культури ),  формування відчуття своєї причетності до історії держави, патріотизм, набуття молодим поколінням соціального досвіду, успадкування духовних надбань українського народу, досягнення високої культури міжнаціональних взаємин.

Правове громадянське виховання має забезпечити:

 • знання і дотримання учнями норм Конституції, прав та обов’язків громадян, законодавства України;
 • знання основних положень Загальної декларації про права людини, Декларації прав дитини та Конвенції про права дитини, прийнятих Генеральною Асамблеєю ООН;
 • володіння рідною і державною мовами, опанування народної моралі, етики, культури, що, у свою чергу, формує національний менталітет;
 • усвідомлення громадської відповідальності за здійснені вчинки і правопорушення;
 • негативне ставлення до проявів беззаконня, проступків і правопорушень;
 • виховання негативного ставлення до будь-яких форм насильства

№ п/п

ЗМІСТ  РОБОТИ

ТЕРМІН ВИКОНАННЯ

ВІДПОВІДАЛЬНИЙ

1

Інформаційна година (огляд періодичної преси)

щопонеділка

Керівники груп

2

Ознайомлення учнів з документами  про права та обов’язки неповнолітніх, правилами поведінки в громадських місцях, про адміністративну  та кримінальну відповідальність неповнолітніх, правилами дорожнього руху.

жовтень, лютий

Керівники груп, соціальний педагог

3

Екскурсії до музеїв міста

протягом року

Керівники груп,    бібліотекар

4

Уроки державності:

-          « Нам берегти Україну, соборну, єдину »;

-          « Із прадавнього коріння »;

-          « Навчимось рідну мову цінувати, а мова буде, буде й народ »;

-          « Хто не пам’ятає минулого – той не має права на майбутнє! »;

-          « Політики без бруду не буває, а без політики – немає держави ».

протягом року

Керівники груп

5

Проведення виховних годин згідно запропонованої тематики:

-          “В океані рідного народу відкривай духовні острови”;

-          “Символ моєї держави”;

-          « Кожен край має свої звичаї »;

-          « Із прадавнього коріння »;

-          « У кожного народу власне щастя »;

-          « Жити за законами людського спілкування »;

-          « Що таке громадська зрілість ?»;

протягом року

Керівники груп

6

Цикл бесід “ Пишаюсь тобою, Україно!”:

-          « Мій край – моя історія жива »;

-          « Жити за законами держави »;

-          « Духовні зв’язки поколінь »;

-          « Ми живемо в Україні »;

-          « Ти громадянин України »;

-          « Найвище в світі – душу зберегти, і попри все, лишитись українцем »;

-          « Українці про сім’ю, рід і про родинне виховання »

протягом року

Керівники груп, бібліотекар

7

Ознайомлення учнів з основами виборчої системи України.

Жовтень-листопад

Викладач права

8

Місячник правових знань « Бережи мене, мій Закон »

Листопад-квітень

Викладач права

9

Профілактичні зустрічі з представниками правоохоронних органів

щомісяця

Соціально-психологічна служба

10

Тиждень безпеки дитини « Захист прав дітей в нашій державі »

Грудень, червень

Соціальний педагог

11

Планування і проведення виховних та інформаційних годин  з правової тематики:

-          Інформаційний вісник “Правила і закони у твоєму житті”;

-          « Закон, який захищає »;

-          « Законність правопорушення і юридична відповідальність»;

-          «Права, свободи, обов’язки громадян України»;

-          «Захист прав дітей в нашій державі»;

-          « Закон обов’язковий для всіх »;

-          “Мати право – бути відповідальним”;

-          “Як не стати жертвою злочину”;

-          “Адміністративне правопорушення і адміністративна відповідальність”;

-          « Про насильства та інші негативні явища суспільства »;

-          « Конвенція прав дитини – міжнародний документ для всіх твоїх ровесників »;

-          « Від гетьмана до Президента »;

-          «Українська держава – її історія і сучасність» тощо.

протягом року

 Керівники груп, викладач права, представники правоохоронних органів

12

Виконання наказу Президента України від 26.01.2000 р. № 113/2000 р.

“Про додаткові заходи щодо запобігання дитячої бездоглядності”

протягом року

Соціально-психологічна служба

13

Проведення батьківських зборів:

-          ”Закон і відповідальність”

 ( виступ працівника правоохоронних органів );

-          “Захисти дитину”;

-          « Діти : злочин і кара »;

-          « Декларація прав людини – права та обов’язки кожного жителя планети » тощо.

згідно графіку

Керівники груп

14

Довести до відома педагогів, учнів, батьків чинне законодавство “Про попередження насильства у сім’ї”, “Торгівля людьми” ст.146, 149 Кримінального кодексу України

Вересень, жовтень

Викладач права

15

Провести правовий всеобуч в учнівських групах з питань надання допомоги сім’ям, які потребують соціального захисту у правових, економічних, психологічних та педагогічних питаннях

Протягом року

Керівники навчальних груп, соціальний педагог

16

Виховна година до Дня захисту дітей «    Поверніть дитям їх права! »

01.06.2020

Керівники навчальних груп

 

2. НАЦІОНАЛЬНО-ПАТРІОТИЧНЕ ВИХОВАННЯ

 

Мета:  формування свідомого громадянина, патріота, тобто людину з притаманними їй  особистостями, світоглядом і способом мислення, почуттями, вчинками та поведінкою, спрямованими на саморозвиток та розвиток демократичного  громадського суспільства в Україні.

Основні завдання:

 • досягнення високої культури міжнаціональних відносин спілкування;
 • виховання поваги до свого роду та народу;
 • формування національної свідомості та самосвідомості, самовиховання та духовне самовдосконалення.

№ п/п

ЗМІСТ  РОБОТИ

ТЕРМІН ВИКОНАННЯ

ВІДПОВІДАЛЬНИЙ

1

Цикл виховних годин  “До свого духовного коріння”:

-          « Історія в особах і документах »;

-          « Пам’ятки історії та культури мого народу »;

-          « Про війну – в Ім’я миру »;

-          « Я є народ, якого правди сила ніким ще не звойована була »;

-           

протягом року

Керівники груп

2

Участь в міських та обласних ярмарках

протягом року

Заступник  директора з НВР, старший майстер

3

Накопичення матеріалів для майбутнього музею Центру

протягом року

Заступник  директора з НВР

4

Уроки пам’яті мужності; зустрічі з учасниками ВВВ, ООС, воїнами інтернаціоналістами, воїнами збройних сил України, ветеранами праці, афганцями.

грудень, лютий, квітень, травень

Керівники груп

5

Організація екскурсії в музеї бойової слави, народних промислів, краєзнавчих музеїв. Тема: « Пам’ятники нашого міста – увінчана історія України »

протягом року

Керівники груп 

6

Випуск бойових листків

лютий, травень

Керівники груп 

7

До Дня партизанської слави  - інформаційна година “Шляхами мужності слави”

вересень

Бібліотекар

8

Участь у VI Міжнародному конкурсі  з української мови ім. Петра Яцика.

Листопад-лютий

Викладачі української мови та літератури

9

Конкурси про мову (до Дня української мови та писемності:

-          “О мово моя, душа голосна України”;

-          “Від роду до народу”;

-          “Причасти мене розмовою – українською мовою”;

-          “Живи прекрасне наше слово”;

-          “Свято української мови і нашого народу”;

-          « Мова кожного народу – неповторна і своя »

02.11 – 05.11. 2020

Викладачі української мови та літератури

10

Виховні години до Дня пам’яті жертв голодомору:

-          “Безкровна війна”;

-          “Стоїть в скорботі мати Україна, біля могил дітей своїх стоїть”;

-          “З літ холоду і голоду”;

-          “Голодний смерч над Україною”

25.11 – 27.11. 2020

Керівники груп, викладачі історії

11

Уроки державності:

-          “Соборна, єдина Україна – це запорука нашої державності, віри і надії!”;

-          “Соборна єдина Україна – здійснена віковічна мрія нашого народу!;

-          “Соборна, єдина Україна – запорука стабільності держави, добробуту народу!”;

-          “Ми були і будемо...”

Січень

Викладачі історії, керівники груп

12

Проведення Шевченківського тижня:

-          бесіди-роздуми: “Криниця Тарасового слова”, “Жінки у драмі кохання Тараса Шевченка”;

-          літературно-поетичний вернісаж: “Лине мудре Тарасове слово”;

-          коментований перегляд літератури: “І дивиться Кобзар...”

-          виставка однієї книги – “Кобзар”

09.03 – 12.03. 2021

Викладачі української мови та літератури, Бібліотекар

13

До Дня Національної культури свято українських звичаїв та традицій

11.03.2021

Голова метод. комісії

14

Літературно-художній альманах : “Історія України в пам’ятниках мого міста” (до Міжнародного дня пам’яток історії та культури)

16.04.2021

Викладач історії

15

До Дня Перемоги:

-          книжкові виставки: “Нам 41-й не забыть. Нам 45-й славить”;

-          виховні години: “На трудных дорогах войны,” “Тих днів свідки живі”, “Велика вітчизняна очима письменників України” ...

03.05 – 07.05. 2021

Бібліотекар, вихователь

16

Урочиста лінійка до Дня Конституції

25.06.2021

Заступник  директора з НВР

17

Година спілкування “Тільки тим історія належить, хто сьогодні бореться й живе”

квітень

Керівники груп

18

Круглий стіл “Золотий фонд” моєї Батьківщини”

травень

Викладачі історії

19

Декада вшанування пам’яті борців проти фашизму

травень

викладачі історії, керівники груп

20

Лекція “Пам’ятаймо, чиї ми сини, пам’ятаймо, що ми з України” (проблема еміграції)

червень

Вихователі, викладачі історії

21

Участь у районному святі «Козацькі забави»

Жовтень

Заступник  директора з НВР

22

Захід до Дня Покрови, Українського Козацтва

Жовтень

Заступник  директора з НВР

23

Виховний захід присвячений Дню гідності і Свободи

Листопад

Заступник  директора з НВР

24

Виховний захід до Дня Збройних Сил України

Грудень

Заступник  директора з НВР

25

Виховна година до Міжнародного Дня пам’яті жертв Голокосту

Січень

Керівники груп

26

Участь у Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл (Джура)»

Квітень-травень

Заступник  директора з НВР

27

Виховний захід до 31-ї річниці виведення військ з Афганістану

Лютий

Заступник  директора з НВР

28

Виховний захід до Дня Героїв Небесної Сотні»

Лютий

Заступник  директора з НВР

29

Виховна година до Дня визволення в’язнів фашистських концтаборів 

Квітень

Керівники груп

 

3. МОРАЛЬНО-ЕТИЧНЕ ВИХОВАННЯ

Мета: прищеплювати і розвивати моральні почуття, переконання і потреби, поводити себе згідно з моральними нормами, що діють у суспільстві. Наслідувати кращі моральні “ зразки ” своєї родини, українського народу, загальнолюдські моральні цінності.

Основні завдання:

      -     формування в учнів високої моральної свідомості, навичок поведінки  в різних сферах діяльності;

 • вчити учнівську молодь моральним принципам у людському співжитті;
 • озброєння учнів знаннями про пріоритети загальнолюдських цінностей, ознайомлення з проблемами, які мають життєво-вагоме значення для цивілізації.

 

№ п/п

ЗМІСТ  РОБОТИ

ТЕРМІН ВИКОНАННЯ

ВІДПОВІДАЛЬНИЙ

1

Урок присвячений початку навчального року «Розкажемо Європі про себе», «Наша сила в єдності»

01.09.2020

Керівники груп

2

До Міжнародного дня людей  похилого віку: - виховна година “Осінь – як і у природі – прийде до всіх...”;

25.09.2020

Керівники груп

3

До Міжнародного Дня толерантності 

16.11.2020

Соціальний педагог

4

Цикл уроків духовності:

- “Біблія – пам’ятка світової культури”;

- « Не згасимо лампаду духовності»;

- « Культура почуттів людину істинно звеличить »;

- « Духовні ідеали сім’ї »;

- « Який птах, таке й гніздо »

протягом року

Керівники груп

5

До Міжнародного дня інвалідів:

- виховна годину “Будьмо милосердні”;

- « Не втрачаймо серця доброти »;

- « Поспішаймо творити добро »;

- « Добром душі зігріта старість »;

- « Старість. Самотність. А де милосердя?»;

- провести виставки виробів інвалідів;

- благодійна акція “Допоможи ближньому”;

- провести вечір відпочинку для учнів-інвалідів “Ми такі  як всі”

23.11-27.11. 2020

Заступник  директора з НВР, бібліотекар керівники груп

6

Міні-конференція “Гендер - як організована модель соціальних відносин між чоловіком і жінкою”

лютий

Соціальний педагог

7

Цикл бесід:

- “Гармонія розуму і серця”;

- “Краса – сестра добра і розуму”;

- « Чи знаєш ти себе?»;

- « Як би ти жив, як би міг жити як хочеться?»;

- « Моральні переконання та вчинки у житті нашого колективу »;

- « Про зовнішність, мову і духовну культуру»;

- « Як подолати в собі недоліки?»;

лютий

Керівники груп, соціальний педагог

8

Цикл бесід:

- “Бережи честь змолоду”

- “Обов’язок. Відповідальність. Совість.”

- “Ціна слова”

- “Мистецтво жити гідно”

- “Ми у відповіді за тих, кого приручили”

- “Вчись жити у мирі і злагоді”

- “Що означає жити красиво”

квітень

Керівники груп, бібліотекар, вихователь

9

До Міжнародного дня прав жінок і миру «Жінка – товар ? »

04.03.2021

Соціальний педагог

10

Година поезії «Чи є в світі щось світліше, ніж вічна матері любов?»

Травень

Бібліотекар

11

До Всесвітнього дня померлих від СНІДу:

- інформаційний центр «СНІД на українському спідометрі»

- акція “Добрі справи – наше життя”

14.05.2021

Практичний психолог, медичний працівник

12

До Міжнародного дня захисту дітей та до Дня жертв агресії цикл бесід:

- «Сироти. Чиї ж бо це діти?»;

- «Права дитини гарантує конвенція»;

- «Сім’я та діти України»;

- «Проблемні діти, проблемні сім’ї…»

01.06. – 04.06.

2021

Керівники груп, бібліотекар,

вихователь

13

Цикл бесід по вихованню пошани до батьків:

-« Мій дім»;

- «Тепло батьківського дому»;

- « Мої сімейні обов’язки»;

- «Культурні традиції в родині»;

- «Родина у відповідальні моменти життя учня»;

- «Обереги рідного дому»;

- «Бережи батька й неньку»

протягом року

Керівники груп, вихователь

14

Брати участь в охороні пам’ятників, меморіалів

Постійно

Заступник  директора з НВР

15

Проведення тренінгів для учнів та працівників

протягом року

Соціальний педагог

16

Проводити культпоходи до міського драматичного театру

ім. Т.Г. Шевченка, академія руху

протягом року

Заступник  директора з НВР

17

Флешмоб до Дня Миру

21.09.2020

Практичний психолог

18

Благодійна акція «Рука в руці» до Дня Святого Миколая

До 18.12 2020

Соціальний педагог

19

Проведення акції «16 днів проти насилля»

З 23.11. по 10.12.2020

Соціально-психологічна служба

 

4. ТРУДОВЕ ТА ЕКОНОМІЧНЕ ВИХОВАННЯ

 

Мета:     виховання поваги і любові до праці, готовності і здатності працювати як за власними, так і суспільними, національними інтересами, сумлінно і відповідально виконувати ту чи іншу суспільно-корисну роботу.

Основні завдання:

 • формування свідомого ставлення до праці, як вищої цінності людини в суспільстві;
 • виховання дисциплінованості, організованості, вміння включитись у виробничі стосунки;
 • розвивати в учнів потребу у творчій праці, винахідливість та підприємливість.

 

№ п/п

ЗМІСТ  РОБОТИ

ТЕРМІН ВИКОНАННЯ

ВІДПОВІДАЛЬНИЙ

1

Ознайомлення учнів з основами наукової організації навчальної праці, правилами роботи в бібліотеці. Бесіди про самостійну роботу учнів.

вересень

Заступник директора  з НВР  старший майстер, керівники груп

2

Ознайомлення учнів з трудовим законодавством та його змінами. Особливості трудового законодавства у будівництві.

Вересень

Заступник директора  з НВР, старший майстер, керівники груп

3

Організація бесід про професійну етику.

Вересень

керівники груп  

4

Організація самообслуговування у Центрі.

Протягом навчального року

Заступник директора  з НВР, старший майстер, керівники груп

5

Залучити учнів до участі у виготовленні і ремонту навчального приладдя.

Протягом навчального року

старший майстер, керівники груп

6

Провести виховні години: “Що я знаю про свою професію”.

Вересень

Заступник директора  з НВР, старші майстри, керівники груп

7

Диспут “Хто кращий роботодавець – держава чи приватна структура”

Жовтень

Старший майстер, керівники груп

8

Бесіди у групах про проходження навчальної практики.

Вересень-жовтень

Заступник директора  з НВР, старший майстер, керівники груп

9

Виховна година на тему: “Любов до праці – шлях до добробуту сім’ї та держави ”

Вересень-жовтень

Бібліотекар, вихователь, керівники груп

10

Організувати роботу гуртків технічної творчості

жовтень

Заступник директора  з НВР

11

Організація  агітбригади: “Твоя майбутня професія”

протягом року

Заступник директора з НВР

12

Проведення єдиного Дня інформування:

-          “Пенсійна реформа в Україні”;

-          поглиблення реформ в аграрному секторі економіки”;

листопад

грудень

Заступник директора  з НВР

13

Бесіди  - роздуми:

-          « Економічна ситуація в Україні»

-          « Нести радість людям своєю працею»

     -    «Чи є щось безкоштовне у житті?»

Січень - лютий

Керівники груп

14

Проведення предметних тижнів за професіями

згідно графіка

Керівники методичних об’єднань

15

Зустріч з роботодавцями “Фахівцям у нас дорога”

протягом року

Роботодавці, заступник директора  з НВР, старший майстер, керівники груп

16

День добрих справ “Щоб бути корисним”

березень

Заступник директора  з НВР,керівники груп

17

Учнівська конференція

 « Сьогодні  - учень, завтра - робітник»

квітень

Лідери учнівського самоврядування

18

Виставка учнівських робіт

травень, червень

Старший майстер, голови методоб’єднань

19

Приймати участь в обласних та місцевих ярмарках

жовтень  травень

Заступник директора  з НВР, НР, методист

20

День відкритих дверей

травень

Заступник директора  з НВР

21

Участь у професійних святах

в дні свят

Заступник директора  з НВР

22

Конкурси профмайстерності по професіях

згідно графіка

Старший  майстер

23

Організація екскурсій на підприємства міста з метою вивчення історії Криворіжжя, поглиблення знань з професій необхідних місту.

Протягом року

Керівники груп

24

Проведення роботи по набору учнів на наступний навчальний рік:

-          закріплення викладачів та майстрів виробничого навчання за школами міста;

-          організація виступів учнівських агітбригад Центру тощо.

Протягом року

Адміністрація, педагогічний та учнівський колектив

25

Участь у будівельних та роботах

червень - серпень

Керівники груп

 

5. ЕКОЛОГІЧНЕ ВИХОВАННЯ

 

Мета:  формування екологічної культури особистості, усвідомлення себе частиною природи, відчуття відповідальності за неї як за національне багатство, основу життя на землі, залучення вихованців до активної екологічної діяльності непримиренне ставлення до тих, хто завдає шкоди природі.

Основні завдання:

 • розвиток особистої відповідальності за стан навколишнього середовища;
 • виховання розуміння сучасних проблем навколишнього середовища;
 • розширити елементарні знання про предмети і явища природи.

 

№ п/п

ЗМІСТ  РОБОТИ

ТЕРМІН ВИКОНАННЯ

ВІДПОВІДАЛЬНИЙ

1

Робота по благоустрою та озелененню довкілля

протягом року

Завідуюча господарством

2

Засідання екологічної школи

раз на місяць

Викладач екології

3

Екскурсії до міських парків, ботанічних садів, заповідників

протягом року

Керівники груп, вихователь

4

Організувати роботу агітбригади “За здоровий  спосіб життя”

протягом року

Заступник директора  з НВР, викладач екології

5

Години цікавих повідомлень:

-          “Увійди у природу з добрим серцем”;

-          “Шануємо природу усюди і завжди”;

-          “Людина і цивілізація”;

-          “Що залишимо нашим нащадкам? “;

вересень

листопад

січень

березень

Викладач екології, біології

6

Усний журнал “Екологія нашого краю – тривоги і надії”

протягом року

Керівники груп

7

Виховна година “Роль природи у вихованні культури людини” (до Всесвітнього дня середовища проживання)

08.10.2020

Керівники груп

8

Молодіжні акції :

 • ” Зелений паросток майбутнього ”;
 • “ Зелене Криворіжжя ”

Березень – травень

Заступник директора  з НВР, завідуюча господарством, старший майстер, викладач  екології

9

 Екологічні ігри:

-          “Жива природа, жива душа”

-          “Агенція безпеки”

Лютий

Викладач екології

10

Фото конкурс “Вклонимося твоїй красі, природо.”

квітень

Керівники груп

11

До Дня довкілля вечір роздумів: “У довкіллі черпаю здоров’я”;

Вечір зустрічей “Планета у нас одна”;

23.04.2021

Вихователь

12

До Всесвітнього дня Землі 

« Мати – земле калинова»

28.04.2021

Вихователь

13

Година милосердя “Відлуння Чорнобилю”;

Виставка учнівської творчості “Сумні дзвони Чорнобиля”

19.04. – 23.04.2021

Керівники груп

14

Лінійка-реквієм “Чорнобиль! Серце плачить і болить! ”

22.04.2021

Викладач екології

15

Виставка творів українських письменників, присвячених Чорнобильській трагедії “Марія з полином в кінці століття”

19.04. – 23.04.2021

Бібліотекар

 

6. ХУДОЖНЬО-ЕСТЕТИЧНЕ ВИХОВАННЯ

Мета: виховувати в молоді естетичні погляди, смаки, які ґрунтуються на народній естетиці та кращих надбаннях цивілізації.

Основні завдання:

 • формування естетичного досвіду особистості, розвиток духовних потреб та інтересів, естетичних поглядів учнів;
 • формування розуміння та цінування творів мистецтва, пам’яток історії, краси та багатство природи, здібності до творчої діяльності в різних видах мистецтва;
 • розвиток здібностей до образного мислення, естетичного аналізу; формування естетичного смаку і художніх здібностей.

 

 

№ п/п

ЗМІСТ  РОБОТИ

ТЕРМІН ВИКОНАННЯ

ВІДПОВІДАЛЬНИЙ

1

Організація роботи гуртків художньої самодіяльності, спортивних секцій, гуртків технічної творчості

до 01.10.19

Заступник директора  з НВР

2

Залучення учнів до роботи в гуртках художньої самодіяльності, спортивних секціях, предметних гуртках, гуртках технічної творчості, клубів за інтересами

Вересень

Керівники груп, керівники гуртків, секцій

3

“Конкурс « Золота осінь»”

( поробки з квітів, овочів, фруктів)

жовтень

Заступник директора  з НВР, вихователь м/г

4

Проведення виставок технічної творчості

раз в півріччя

Старший майстер

5

Організація культ. походів  до театру, цирку, музеїв

раз у квартал

Заступник директора  з НВР

6

Цикл бесід:

-          “Про здібності людини. Талант.”

-          “Творчою людиною можна народитись, але творчості можна і навчитись”

грудень

січень

Керівники груп

7

Участь в обласному огляді-конкурсі художньої самодіяльності серед професійно-технічних учбових закладів

Лютий-квітень

Заступник директора  з НВР, керівник гуртка

8

Проведення конкурсу газет:

-          до Міжнародного дня миру;

-          до Дня вчителя;

-          до Міжнародного дня студентів;

-          до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом;

-          до Дня збройних сил України;

-          до Нового Року;

-          до 8 Березня;

-          до Дня сміху;

-          до Дня Чорнобильської трагедії;

-          до Дня Перемоги;

-          до Всесвітнього дня проти тютюнового паління;

-          до Міжнародного дня захисту дітей;

-          до Всесвітнього  дня охорони навколишнього середовища;

-          до Дня молоді

протягом року

Соціальний педагог, керівники груп

9

Проведення вечорів-відпочинків:

-          Свято Миколая;

-          Свято іменинника;

-          Новорічна казка;

-          Новорічні вечорниці;

-          Свято Меланки;

-          Свято Жінки

18.12.2020

один раз на квартал

24.12.2020

28.12.2020

22.01.2020

05.03.2021

Заступник директора  з НВР, вихователь, керівник гуртка

11

Проведення конкурсно-розважальних вечорів:

-          Міс “Золота осінь”;

-          Містер “Листопад”;

-          “Козацькі розваги”;

-          “Серця двох”;

-          Дискотека до дня сміху;

жовтень

листопад

жовтень

лютий

квітень

Заступник директора  з НВР, керівник фізвиховання, вихователь

12

Проведення вечорів-шанування:

-          “Берегині українського духу”;

-          “Ті дні у пам’яті народній”;

-          “Під Чорнобильським хрестом”;

-          Свято прощання і свято надії;

-          “З Добрим словом про вчителя

04.03.2021

19.02.2021

23.04.2021

травень, червень

жовтень

Заступник директора  з НВР, вихователь, викладач екології, бібліотекар, керівник гуртка

13