- Деталі
- Перегляди: 246
День пам'яті жертв голодоморів 2021
Остання субота листопада – День вшанування пам’яті жертв Голодоморів. У XX сторіччі українці тричі переживали ці трагічні події: 1921 – 1923, 1932 – 1933 і голод 1946 – 1947 років. Утім, серед найтрагічніших сторінок історії українського народу особливо сумне місце займає Голодомор 1932 – 1933 років. За різними даними, у 1932 – 1933 роках від голоду загинуло від 4,5 до 10 мільйонів людей.
У День пам’яті жертв голодоморів українців традиційно закликають вшанувати заморених голодом хвилиною мовчання або молитвою, відвідати поминальне богослужіння, згадуючи вбитих комуністичним тоталітарним режимом співвітчизників. Учнівський та педагогічний колектив ЦППРК № 1 долучилися до загальнонаціональної акції – «Запали свічку». Ця маленька свічка об'єднує нас, мільйони українців. Вона дає нам сили пам’ятати та поширювати правду про Голодомор, невтомно працюючи над визнанням його геноцидом українського народу кожною державою світу.
Викладач історії Білецька С.В. провела онлайн-зустріч з учнями І-ІІ курсів на тему «Голодомор-геноцид: пам’ятаємо», учні мали змогу ознайомитись з проникливим відео «Голодомор. Зернятка надії» та розповісти як страшний голод торкнувся сім’ї кожного.
Нині доля Батьківщини в наших руках. Аби трагедії народу ніколи не повторились необхідно, щоб наші руки були міцними, надійними, голови – світлими, а серця – благородними.
Ніде нехай такого більш не буде!
Хай день новий життя несе нове.
Вклонімося низько сонцю й хлібу, люди!
В достатку Україна хай живе!
#Ювілеї_Події_ПТО_Дніпропетровщина
#ЗаМир_УкраїнаЄднаємось
#УС_ПТО_Дніпропетровщина