Абітурієнту

Приймальна комісія онлайн

ШАНОВНІ АБІТУРІЄНТИ!

На час карантину приймальна комісія

Центру підготовки і перепідготовки робітничих кадрів №1 м. Кривий Ріг

ПРОВОДИТЬ ОНЛАЙН ПРИЙОМ ДОКУМЕНТІВ НА НАВЧАННЯ

 

ЗВ’ЯЗОК З НАМИ

  • Адреса: 50005, м. Кривий Ріг вул. Трамвайна, 11
  • Телефони приймальна комісія: (098)35-40-020; (097)84-85-508
  • Електронна адреса Центру: cpprk1kr@gmail.com

Вступники подають онлайн заяву про вступ до  закладу професійної (професійно-технічної) освіти Центр підготовки і перепідготовки робітничих карів №1 м. Кривий Ріг, вказуючи обрану професію (спеціальність), форму навчання, місце проживання, до якої за бажанням додають копії документів (паспорт, ІПН, документів на пільги, тощо).

Оригінали документів:

  • документ про освіту (оригінал) за умови вступу на денну форму навчання за регіональним та/або державним замовленням;
  • медична довідка про стан здоров`я особи, установлена чинним законодавством (форма 086-О)
  • 6 фотокарток розміром 3х4 см;
  •  копії документів, що дають право на пільги до вступу в заклад освіти (за наявності)

ЗАЯВА

Директору

Центру підготовки і перепідготовки робітничих кадрів №1 м. Кривий Ріг

Рукавішніковій О.В.

­Зв'яжіться з нами

Якщо ви хочете отримати більше інформації, заповніть цю форму. Ми зв'яжемося з вами найближчим часом.
Будь ласка, заповніть усі обов'язкові поля.
Надсилаючи цю форму, ви приймаєте нашу політику конфіденційності.
Обмеження розміру для кожного файлу 9.77 MB

    Запрошуємо на навчання!

    Вам потрібно обрати професію, яка приноситиме матеріальний достаток, моральне задоволення, службове зростання та реалізацію усіх Ваших здібностей?

    Якість освіти, індивідуальний підхід та професіоналізм педагогічного колективу гарантує оволодіння професією на рівні конкурентноспроможного фахівця будівельної галузі – все це в

    Центрі підготовки і перепідготовки робітничих кадрів №1

    ЗАПРОШУЄМО НА НАВЧАННЯ

    Випускників 9-х, 11-х класів за професіями:

     

    На базі 9 класів

    Термін навчання 3 роки


    • Слюсар-ремонтник; Тракторист-машиніст сільскогосподарського виробництва
    • Монтажник з монтажу сталевих та залізобетонних конструкцій; Електрозварник ручного зварювання
    • Машиніст крана(кранівник); Стропальник
    • Кухар; Офіціант
    • Маляр; Штукатур; Лицювальник-плиточник

    Термін навчання 2 роки


    • Маляр; Штукатур (без отримання повної загальної середньої освіти)

    На базі 11 класів

    Термін навчання 1-1,5 роки


    • Машиніст бульдозера; Машиніст автогрейдера; Машиніст скрепера
    • Машиніст крана (кранівник)
    • Кухар; Кондитер

    Центром також здійснюється професійно-технічне навчання, підвищення кваліфікації та перепідготовка за 41 робітничою професією.

    Навчання здійснюється за рахунок державного бюджету, учні отримують стипендію і 50% заробітної плати від виробничої практики, іногородні забезпечуються безкоштовним проживанням в гуртожитку. Всі випускники отримують направлення на підприємства для працевлаштування на перше робоче місце з повним соціальним пакетом.

    Стропальник

    ПРОФЕСІЯ «СТРОПАЛЬНИК»

    1Стропальник — це той, хто вміє якісно та правильно підготувати вантаж до переміщення, а також стежить і коригує переміщення вантажу підйомним краном.

    Що робить стропальник

    Стропальник відповідає за правильне розміщення вантажу, його ув’язку та підвішуванн2я вантажу за спеціальні стропи. Він причеплює вантаж до крана та робить так, щоб під час переміщення вантажу він тримався міцно та надійно. Після переміщення стропальник відчеплює вантаж від крана.

    Стропальник вміє визначати вантажопідйомність крана й у залежності від ваги та характеру вантажу підбирає необхідні для роботи стропи. Під час переміщення вантажу стропальник працює у парі з кранівником, що керує краном та здійснює переміщення вантажу.

    Професія стропальника має розподіл на розряди. Загалом їх пять — із 2 до 6. Чим вищий розряд, тим вищі кваліфікаційні вимоги. Так, стропальник 2 та 3 розряду працює з простими вантажами, 5 — із вантажами середньої складності та 6 — зі складними та особливо відповідальними вантажами.

    Скільки отримує стропальник

    3Заробітна плата стропальника залежить від розряду спеціаліста (стропальники 5-6 розрядів зазвичай отримують вдвічі більше, ніж спеціалісти 2 розряду), роботодавця та його місця розташування. Деякі роботодавці пропонують премії та погодинну оплату праці.

    В середньому «Стропальник» в Україні заробляє 14500 грн. Це медіана заробітних плат за даними з 22 вакансій, розміщених на Work.ua із заголовком «Стропальник» за останні 3 місяці. Діапазон, що містить медіану, виділено на графіку.

     4

    Які навички потрібні стропальнику

    • Розуміти специфіку роботи підйомних кранів.5
    • Знати, як визначити вантажопідйомність крана.
    • Вміти візуально визначати масу та центр ваги вантажу, що переміщується.
    • Вміти визначати оптимальний спосіб фіксування різноманітних вантажів.
    • Знати правила стропування, безпечного піднімання та переміщення вантажів різної ваги (у залежності від розряду).
    • Вміти підбирати відповідні стропи та вантажозахоплювальні пристрої у залежності від вантажу.
    • Знати терміни експлуатації, вантажопідйомність, методи та строки випробування стропів.
    • Знати знаки та сигнали, що подаються від стропувальника кранівнику.
    • Бути уважним до деталей, стресостійким.
    • Мати гарний зір, слух і швидку реакцію.
    • Знати правила техніки безпеки та суворо дотримуватися їх.
    • Вміти надавати першу медичну допомогу.

    Переваги та недоліки в роботі стропальника

    • Можливість постійного підвищення кваліфікації та розряду.
    • Можливість впливу на заробітну плату через підвищення розряду.
    • Висока затребуваність професії.
    • Робота для тих, хто любить точність та акуратність.
    • Робота на відкритому повітрі за будь-який погодних умов або робота у вологих і холодних або дуже спекотних приміщеннях.
    • Високий ризик фізичних травм.
    • Фізично важка робота.
    • Висока відповідальність: неправильне закріплення вантажу може призвести до падіння крану з нанесенням збитків або травмуванням людей.

                        Наскільки затребувані стропальники

    Стропальники дуже затребувані під час проведення будівельних та ремонтних робіт. Особливо великий попит на цих спеціалістів у великих містах, де розвинена промисловість, є великі склади, залізничні станції, морські та річкові порти, ведеться активне будівництво та ремонт. У сільській місцевості та малих містах професія стропальника не має такої затребуваності та оплати праці, як у великих містах.

     

    7Назва професії походить від слова «строп» — здебільшого металевого тросу з петлями, що використовується для підвішування вантажу до гака вантажопідіймального механізма

    Професійна термінологія

    • Віра— уверх; піднімати
    • Майна— униз; опускати

    Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва

     

    ПРОФЕСІЯ «ТРАКТОРИСТ-МАШИНІСТ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ВИРОБНИЦТВА»

    Хто такі трактористи-машиністи

    Рисунок1Згідно з довідником кваліфікаційних характеристик професій працівників, тракторист-машиніст — робоча спеціальність, сферою діяльності якої є виконання сільськогосподарських і меліоративних робіт на колісних і гусеничних тракторах

    Серед кваліфікаційних вимог — професійно-технічна освіта або повна загальна середня освіта та курсове навчання за програмами підготовки тракториста-машиніста сільськогосподарського виробництва в закладах освіти. Необхідно мати посвідчення тракториста-машиніста на право керування тракторами, видача яких проводиться територіальними органами Держпродспоживслужби.

     

    Короткий опис

    Професія, що потрібна селу і народному господарству України і не тільки України є професія тракториста – машиніста сільськогосподарського виробництва.

    Трактор — основна машина в сільському господарстві, за допомогою якої обробляють грунт, виконують основні роботи по догляду за культурними рослинами, перевозять вантажі тощо. Кожний п’ятий працівник сільського господарства — тракторист.

    Ця цікава і романтична професія для тих хто любить природу  відкриває широкі можливості для вдосконалення професійної майстерності та втілення на практиці творчих задумів. Сучасний трактор — машина дуже складна, в її конструкції поєднані досягнення багатьох наук — теплотехніки, гідравліки, механіки, електроніки, конструювання, технології машинобудування, а також наук, пов’язаних з експлуатацією тракторів

    Сучасний тракторист володіє знаннями та навиками багатьох сільськогосподарських професій: водія, саме тракториста, механіка, знає будову і правила експлуатації тракторів і сільськогосподарських машин,  систему технічного обслуговування машинно-тракторного парку, ознаки основних несправностей і способи їх усунення. Він має  необхідні знання основних правил агротехніки і прогресивної технології механізованих робіт з вирощування сільськогосподарських культур.

    Тракторист-машиніст працює на гусеничних і колісних тракторах з причіпними, навісними та напівнавісними сільсько­господарськими машинами і знаряддями, на зернових і спеціальних збиральних комбайнах. Тракторист виконує механізовані роботи з обробки ґрунту, внесення мінеральних та органічних добрив, а також посіву, посадки сільськогосподарських культур і догляду за рослинами.


    Завдання та обов'язки:

    Рисунок2Самостійно виконує сільськогосподарські та інші механізовані роботи на колісних і гусеничних тракторах з потужністю двигуна до  73,5 кВт (до 100 к. с.), сільськогосподарських машинах, що агрегатуються  з  тракторами цієї потужності згідно з вимогами агротехніки  та агротехнології. Комплектує машинно-тракторні агрегати. Виконує транспортні роботи на тракторах з дотриманням правил дорожнього руху та правил перевезення вантажів.

    Виконує щозмінне технічне обслуговування та періодичне технічне обслуговування  тракторів, сільськогосподарських машин, на яких працює. Визначає несправності тракторів, причіпних і начіпних знарядь та інших машин, що з ними агрегатуються, усуває їх. Самостійно виконує технологічні регулювання робочих органів сільськогосподарських та інших машин і пристроїв до них.

    Читає нескладні машинобудівні креслення, схеми, користується інструкціями з експлуатації машин. Раціонально використовує паливно-мастильні, гумо-технічні та інші експлуатаційні матеріали і запасні частини. Виконує слюсарні роботи середньої складності з технічного обслуговування та ремонту тракторів, сільськогосподарських та інших машин, що з ними агрегатуються. Ремонтує, складає і регулює вузли та  агрегати середньої  складності тракторів і сільськогосподарських машин із  заміною окремих частин і деталей. Готує трактори, сільськогосподарські та інші машини і знаряддя до  зберігання.

     

    Повинен знати:

    -  правила, способи й особливості виконання сільськогосподарських та інших робіт машинно-тракторними агрегатами згідно з вимогами агротехніки та  агротехнології;

    - будову, принцип дії колісних і гусеничних тракторів; вимоги до комплектування машинно- тракторних  агрегатів  для виконання механізованих робіт;

    Рисунок3- ознаки та причини основних несправностей тракторів, сільськогосподарських та інших машин і способи їх усунення;

    - системи технічного обслуговування, ремонту тракторів, сільськогосподарських та інших машин; правила дорожнього руху та перевезення вантажів;

    - правила зберігання та способи захисту від корозії тракторів, сільськогосподарських і інших машин;

    - основи організації, оплати праці й соціально-трудових відносин у сільськогосподарському виробництві;

    -  основні властивості паливно-мастильних матеріалів та охолоджувальних рідин; способи виконання слюсарних робіт під час технічного обслуговування та ремонту тракторів, сільськогосподарських та інших машин, що з ними агрегатуються;

    -   методи виявлення і способи усунення дефектів у роботі машин та окремих агрегатів, зміст і правила оформлення первинних документів з обліку роботи машин (облікового листа тракториста-машиніста, шляхового листа та інших документів);

    -  норми виробітку і витрати паливно-мастильних матеріалів на виконання основних механізованих робіт, шляхи зниження собівартості виконуваних робіт, методи та засоби підвищення продуктивності праці;

    -   правила і норми з охорони праці, виробничої санітарії та  пожежної безпеки під час експлуатації та обслуговування тракторів, сільськогосподарських та інших машин, вимоги законодавства з питань охорони навколишнього природного середовища.

    Повинен уміти:

     

    самостійно виконувати сільськогосподарські роботи на самохідних зерно- i кукурудзозбиральних машинах відповідно до вимог агротехніки та агротехнології.

     

    Де отримати професію

    Цю професію можна здобути у професійно-технічних училищах, технікумах, безпосередньо на виробництві, влаштувавшись учнем трактористом-машиністом та пройшовши відповідні професійні курси.

    Переваги та недоліки професії

    Кожна спеціальність має плюси та мінуси. Робота тракториста-машиніста не є виключення. Серед переваг — достойна заробітна плата, затребуваність, доступність навчання, користь для здоров'я (робота на свіжому повітрі). Недоліки — велика відповідальність, ризик травм і захворювань, сезонність роботи. Радимо визначити для себе значущість кожного критерію та швидше вирішити, чи хочете пов’язати своє життя з гулом мотору та щоденною романтикою полів водночас.

    Рисунок4

    Слюсар-ремонтник

    ПРОФЕСІЯ «СЛЮСАР-РЕМОНТНИК»

     

    Короткий опис

    Рисунок1Професія слюсаря-ремонтника дуже поширена та необхідна для будь-яких видів і етапів виробництва, де є техніка, механізми, прилади, агрегати. Це кваліфікований робітник, який обслуговує техніку на підприємствах або вдома, регулює, виконує поточний і терміновий ремонти, проводить профілактичні заходи.

    Сучасне виробництво повністю механізоване. Без техніки, різноманітних механізмів і пристосувань неможливо побудувати будинок, посіяти хліб. Усе промислове виробництво засноване на застосуванні техніки, яка полегшує, а часом й цілком замінює людську працю. Навіть хатня робота нині неможлива без побутової техніки - пральних машин, кухонних комбайнів. Вся техніка, як виробнича, так і побутова потребує догляду, профілактичних заходів, ремонту, обслуговування. Переоцінити важливість професії слюсаря-ремонтника, який здійснює всі ці функції, складно, адже він забезпечує безперебійну роботу усього виробництва.

    Рисунок2Слюсар-ремонтник - професія дуже розповсюджена. Проте, оскільки, ці фахівці потрібні для різних видів виробництва, є вузька спеціалізація слюсарів, підготовка та навчання яких ведеться саме для тієї галузі, де вони будуть працювати. Слюсар-ремонтник займається монтажем, налагодженням, регулюванням і діагностуванням механізмів. Після виявлення проблеми він проводить ремонт, заміну зламаних деталей, монтаж нових. Поточний профілактичний ремонт передбачає чищення та змащування вузлів і агрегатів, заміну деталей з терміном придатності, якій закінчився.
    Слюсар-ремонтник повинен мати:

    • гарний зір;
    • точність і координованість рухів;
    • врівноваженість;
    • терпіння;
    • спостережливість;
    • уважність;
    • високий рівень технічного та оперативного мислення;
    • сенсорні відчуття;
    • просторову уяву;
    • концентрацію уваги;
    • оперативну та довготривалу пам’ять;
    • комунікабельність;
    • відчуття відповідальності;
    • ввічливість;
    • акуратність;
    • фізичний розвиток.

    Рисунок3Слюсар-ремонтник повинен вміти:

    • читати креслення та схеми;
    • бути знайомим з технічними характеристиками машини, які зазначені в паспорті.

    Слюсар-ремонтник повинен знати:

    • технологію виробництва;
    • принципи планово-попереджувального ремонту;
    • властивості матеріалів;
    • різновиди антикорозійних засобів і масел;
    • контрольно-вимірювальні прилади і різні пристосування для ремонту;
    • методи регулювання обладнання та визначення ступеня зношування деталей;
    • допуски, посадки та класи точності.

     

    Рисунок4Медичні протипоказання

    Професія протипоказана людям, які страждають хворобами опорно-рухового апарата, дихальних органів (бронхіальна астма), захворюваннями серцево-судинної системи, що схильні до алергійних захворювань, а також виражені дефекти зору і слуху, психічні розладиди.

    Споріднені професії

    Слюсар-сантехнік, токар, фрезерувальник.


     Ринок праці

    Професія слюсар-ремонтник  необхідна  в машинобудуванні, і на будівництві, і в хімічній промисловості, і в фермерському господарстві, бо машини і механізми стали невід’ємною частиною нашого життя. Переоцінити важливість даної професії складно, адже безперебійну роботу будь-якого виробництва забезпечує саме слюсар-ремонтник.

     

    Де отримати професію

    Цю професію можна здобути у професійно-технічних училищах, технікумах, безпосередньо на виробництві, влаштувавшись учнем слюсаря та пройшовши відповідні професійні курси.